Trzeźwy poranek: 4 pijanych kierowców w rękach policji

Trzeźwy poranek: 4 pijanych kierowców w rękach policji
fot. MZ W poniedziałek funkcjonariusze przeprowadzili na drogach powiatu bolesławieckiego akcję "Trzeźwy poranek".
istotne.pl policja, akcja, trzeźwość

27 kwietnia, godzinach od 5:00 do 9:00 rano, bolesławieccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze w ramach akcji sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, a także zwracali uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze w różnych punktach na terenie powiatu bolesławieckiego sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, a także zwracali uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym i sposoby przewożenia dzieci. W wyniku przeprowadzenia blisko 180 kontroli trzeźwości policjanci zatrzymali aż 4 kierowców, którzy usiedli za kierownicę samochodu pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Skrajnym przypadkiem jest mieszkaniec Nowogrodźca, który jechał samochodem niedopuszczonym do ruchu w stanie nietrzeźwości, nie mając uprawnień do kierowania pojazdem. 1 kwietnia 2015 r. 46-latkowi skończył się dwuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna już wcześniej, w latach 2004-2007, też był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Obie decyzje sądu były związane z jazdą w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, bowiem wcześniej był on prawomocnie skazany za takie samo przestępstwo.

KPP Bolesławiec/ii