Flash mob w Rynku

Flash mob w Rynku
fot. BOK-MCC W niedzielę, 26 kwietnia przypadkowi przechodnie na bolesławieckim Rynku wzięli udział w niecodziennej inicjatywie artystycznej.
istotne.pl bolesławiec, bok mcc, flash mob

Grupa około 80 osób na którą złożyli się uczestnicy zajęć pracowni tańca współczesnego BOK-MCC, wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami, zaprezentowali 10 minutowy układ taneczny przygotowany specjalnie z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca.

Co to jest „flash mob”? – jest to określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie – tak o tym artystycznym zjawisku można przeczytać na wikipedii. Bolesławiecki flash mob nie był jednak tłumem przypadkowym.

Na Rynku, około godziny 13.30 spotkali się uczestnicy zajęć pracowni tańca współczesnego Haliny Bałackiej-Kłak, wraz z zaproszonymi do zabawy przyjaciółmi i członkami swoich rodzin. Liczna grupa około 80 osób zaprezentowała układ taneczny w którym uczestniczyły osoby od 7 do 77 roku życia. Wśród naprawdę dużej grupy przypadkowych widzów flash moba, można było usłyszeć same superlatywy pod adresem tańczących. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, wiele osób zostało kompletnie zaskoczonych, a co najważniejsze, z twarzy wszystkich zebranych uśmiech nie schodził jeszcze długo po zakończeniu występu. Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej tego typu wydarzeń.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC