Filmy o których się mówi w dkfbok

Filmy o których się mówi w dkfbok
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała Miłośników dobrego kina zapraszamy do kina Forum na cztery majowe seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego dkfbok. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Szczegóły na: kino.boleslawiec.pl
istotne.pl dkf, film, bok mcc

W pierwszy poniedziałek, po długim weekendzie, 4 maja na ekranie australijska komedia „To właśnie seks”. Zwyczajne pary i ich niezwykłe łóżkowe perypetie w przebojowej komedii o seksualnych fantazjach i o nas samych.

W następnym tygodniu, 11 maja przedpremierowy pokaz „Timbuktu”. Tytułowe miasto w Afryce Zachodniej leży na terenie dzisiejszego Mali. Dramatyczne wydarzenia w sterroryzowanym przez ortodoksyjnych wyznawców Islamu mieście kontrastowane są z akcentami humorystycznymi. Autentycznie zabawne historie, stanowią trafny komentarz, piętnujący absurdy ekranowej rzeczywistości. Film na ekranach w całej Polsce od 12 czerwca.

18 maja - rosyjski dramat „Dureń”. Film o uczciwym człowieku, który staje do nierównego starcia z machiną biurokratyczną. Dima Nikitin pracuje w niedużym miasteczku jako hydraulik. Spośród kolegów wyróżnia go uczciwość i prawość. Pewnej nocy, w cieszącym się złą sławą wiekowym hostelu pękają rury. Do czasu przybycia ekipy nic nie zapowiada tragedii. Na miejscu Nikitin odkrywa, że budynek nie przetrwa nocy. Konieczna jest natychmiastowa ewakuacja...

Postatniego poniedziałkowego spotkania, 25 maja wyświetlimy „Citizenfour” dokument Laury Poitras o Edwardzie Snowdenie, który ujawnił, że wywiad USA prowadzi masową inwigilację obywateli.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC
Filmy o których się mówi w dkfbokFilmy o których się mówi w dkfbokfot. BOK-MCC
Filmy o których się mówi w dkfbokFilmy o których się mówi w dkfbokfot. BOK-MCC
Filmy o których się mówi w dkfbokFilmy o których się mówi w dkfbokfot. BOK-MCC

BOK-MCC/ii