Festiwal Twórczości Dziecięcej

Festiwal Twórczości Dziecięcej
fot. MPP nr 5 W Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu zakończył się 30 października 2014 roku projekt MPP nr 5 „Odkrywamy talenty ponad granicami”.
istotne.pl projekt, mpp 5

Na Festiwalu Twórczości Dziecięcej, który był podsumowaniem działań projektu, swoje umiejętności muzyczne, taneczne, wokalne, recytatorskie i teatralne zaprezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5 w Bolesławcu oraz dzieci z Materskiej Skoly Studanka w Jablonne v Podjestedi.

W ramach realizacji projektu odbyły się cztery spotkania; 27 marca 2014 roku czeskie dzieci przyjechały do bolesławieckiego przedszkola. Podczas spotkania oglądaliśmy teatrzyk „Zaczarowany las”, odbyły się warsztaty teatralne, na których każde dziecko wykonało swoją własną lalkę oraz konkurs plastyczny na temat poznanej bajki. Wszystkie prace plastyczne prezentowane były w kwietniu 2014 roku na wystawie w Ratuszu w Bolesławcu.

Następne spotkanie odbyło się 12 czerwca wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę do Zamku Legend Śląskich w Pławnej, gdzie wspaniale bawiliśmy się w warowni i baszcie oraz uczestniczyliśmy w warsztatach rzeźbiarskich i litograficznych.

Kolejne spotkanie odbyło się 29 września w przedszkolu w Jablonne v Podjestedi pod hasłem „Wspólnie gramy i śpiewamy”, gdzie dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Projekt umożliwił dzieciom rozwijanie ich zainteresowań twórczych, samodzielności, kreatywności oraz zdolności muzycznych, plastycznych, i teatralnych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

fot. Grażyna Hanaf