Baśniolandia w Szkole Podstawowej nr 2

Baśniolandia w Szkole Podstawowej nr 2
fot. P nr 3 Nauczyciele od wielu lat organizują dla dzieci rozliczne konkursy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cala Polska czyta dzieciom”. W zabawie biorą udział zaproszeni goście.
istotne.pl cała-polska czyta dzieciom

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich 28 października bawili się wraz z zaproszonymi gośćmi w podróż do krainy baśni i bajek. To cykliczne wydarzenie w życiu szkoły cieszy się ogromnym powodzeniem, tak wśród uczniów jak i dzieci.

W wydarzeniu wzięli udzial: wiceprezydent Kornela Filipowicza, dyrektorka Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego do spraw przedszkoli Joanna Bartkowiak, prezes Zarządu Rejonowego PCK Zbigniew Herbut, kierownik CIK ,,Orzeł” Jacek Dudyński, prezes Klubu Sportowego Adam Fornal i dziennikarka Istotne.pl Grażyna Hanaf. Z Powiatowej Komendy Policji odwiedziły dzieci Beata Łuczkowska, a ze Straży Miejskiej Dorota Liebert.

Podczas spotkania, na sali sportowej pięknie udekorowanej plakatami, rysunkami i wesołymi hasłami, dzieci zadawały zagadki przybyłym gościom. Trzy drużyny dorosłych musiały zgadnąć o jakich bajkowych postaciach dzieci przygotowały: rymowanki, piosenki i mini dramy. Goście tańczyli razem z dziećmi, „jechali autostopem” do innych krain, bawili się w takt piosenek oraz wysłuchali wiersza Jana Brzechwy czytanego przez Paulinkę, uczennicę klasy trzeciej.

Było wesoło, kolorowo i radośnie. Uczniowie i dorośli pokazali, że czytają i znają bajki i baśnie. Imprezę przygotowały nauczycielki: Monika Grzyb i Małgorzata Oleś. Uczniowie wykazali się znajomością bajek, pomysłowością, odwagą i umiejętnością współpracy podczas wspólnej zabawy.

Monika Gyrzb/ii