113 kandydatów do rady miasta – zobacz gdzie i na kogo głosować

113 kandydatów do rady miasta – zobacz gdzie i na kogo głosować
fot. Krzysztof Gwizdała Do obsadzenia jest 21 mandatów. Ubiegają się o nie przedstawiciele 7 komitetów wyborczych.
istotne.pl rada miasta, wybory, radny

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. O mandaty do Rady Miasta Bolesławca ubiega się 113 kandydatów z 7 komitetów wyborczych. Poniżej przedstawiamy imiona i nazwiska chętnych na zasiadanie w radzie, ich wiek oraz nazwę komitetu, z którego kandydują. Lista jest podzielona na okręgi wraz należącymi do nich ulicami oraz lokalami wyborczymi, w których uprawnieni do głosowania z danych ulic mogą zagłosować. Zachęcamy także do udziału w sondzie.

W wyborach do rady miasta zagłosuję na kandydata:
KWW Ziemia Bolesławiecka
55.36
KWW Piotra Romana
16.96
KW Prawo i Sprawiedliwość
9.82
KKW SLD Lewica Razem
8.04
KWW Platforma Samorządowa PB
5.36
KWW Wasza Rada
2.68
KW Nowa Prawica - J. K. Mikke
1.79

Okręg wyborczy nr 1
Ulice: Agatowa, Bazaltowa, Bukowa, Ceramiczna 1-13, nieparzyste: 15-21, Cisowa, Górska, Grabowa, II Armii Wojska Polskiego, Jarzębinowa, Jasna, Jemiołowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kamienna, Kamionkowa, Modrzewiowa, Morelowa, Skalna, Sosnowa, Spacerowa, Świerkowa, Widok, Zabobrze, Żwirowa.

Lokal wyborczy:
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 3, ul. Ceramiczna 5.

Kandydaci:

  • Alicja Danuta Sabadasz, 32 lata, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Ryszard Miziniak, 61 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Bartłomiej Ornowski, 22 lata, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Norbert Patryk Różnicki, 32 lata, KWW Wasza Rada
  • Dariusz Jancelewicz, 46 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Adam Biesiadecki, 64 lata, KWW Piotra Romana
  • Andrzej Czeczutka, 68 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 2
Ulice: Astrów, Bławatkowa, Bratków, Czerwonych Maków, Irysów, Jaśminowa, Konwaliowa, Narcyzów, Ptasia, Różana, Rumianków, Sadowa, Słoneczników, Stokrotek, Storczyków, Szarotek, Tulipanowa, Zaułek Sasanek.

Lokal wyborczy:
Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Ceramiczna 5.

Kandydaci:

  • Grażyna Stanisława Zbieg, 59 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Tomasz Rafał Białek, 26 lat, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Marek Stanisław Wdowiński, KWW Wasza Rada
  • Krzysztof Góralewski, 50 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Leszek Franciszek Chudzik, 56 lat, KWW Piotra Romana
  • Czesław Misiura, 65 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 3
Ulice: Ceramiczna parzyste: 14-24a,25-81, Dolne Młyny 21-82, Generała Józefa Bema, Kazimierza Wielkiego, Konstytucji 3 Maja, Mostowa, Nadrzeczna, Stanisława Małachowskiego, Tunelowa, Wiaduktowa.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Dolne Młyny 60.

Kandydaci:

  • Ireneusz Tomasz Mielnik, 39 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Agnieszka Elżbieta Kierys, 37 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Karolina Agnieszka Miżdal, 28 lat, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Wanda Czesława Sadowska, 64 lata, KWW Wasza Rada
  • Tomasz Chlastawa, 32 lata, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Eugeniusz Kowalski, 64 lata, KWW Piotra Romana
  • Marek Burniak, 58 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 4
Ulice: Akacjowa, Brzozowa, Elizy Orzeszkowej, Góralska, Graniczna, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Klonowa, Lipowa, Łąkowa, Miodowa, Romualda Traugutta, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Słowiańska, Stolarska, Topolowa, Wałowa, Wierzbowa.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Dolne Młyny 60.

Kandydaci:

  • Stanisław Starzec, 69 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Teresa Anna Rowińska, 64 lata, KKW SLD Lewica Razem
  • Idalia Karolina Kowara, 23 lata, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Zbigniew Jan Kacprzak, 58 lat, KWW Wasza Rada
  • Paweł Jan Dul, 40 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Stanisław Czesław Zmaczyński, 65 lat, KWW Piotra Romana
  • Piotr Jarosław Klasa, 41 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 5
Ulice: Augusta Cieszkowskiego, Dębowa, Franciszka Salezego Jezierskiego, Stanisława Staszica, Rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Walerego Wróblewskiego.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Dolne Młyny 60.

Kandydaci:

  • Łukasz Józef Kwasik, 31 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Katarzyna Zofia Dul-Korycka, 44 lata, KKW SLD Lewica Razem
  • Bartłomiej Zbigniew Czepita, 31 lat, KWW Wasza Rada
  • Łukasz Zygmunt Molak, 31 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Bolesław Franciszek Nowak, 78 lat, KWW Piotra Romana
  • Iwona Izabela Florkowska, 49 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 6
Ulice: Adama Mickiewicza, Bartosza Głowackiego, Ekonomiczna, Kaszubska, Modłowa, Ogrodowa, Plac Wolności, Polna, Przemysłowa, Tadeusza Kościuszki.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 3, ul. Juliusza Słowackiego 2.

Kandydaci:

  • Przemysław Jerzy Cichorzewski, 41 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Stefan Łucki, 25 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Łukasz Aleksander Jaźwiec, 34 lata, KWW Piotra Romana

 

Okręg wyborczy nr 7
Ulice: K.I. Gałczyńskiego, Staroszkolna.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 2, ul. Jana Pawła II 38c.

Kandydaci:

  • Małgorzata Maria Lisiecka, 45 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Anna Małgorzata Białek, 25 lat, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Ryszard Zygmunt Ruliński, 61 lat, KWW Wasza Rada
  • Tomasz Dominik Broniszewski, 44 lata, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Renata Jadwiga Fredyk, 50 lat, KWW Piotra Romana

 

Okręg wyborczy nr 8
Aleja Tysiąclecia 32A-46, ul. Jana Pawła II 6-56.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 2, ul. Jana Pawła II 38c.

Kandydaci:

  • Igor Kamil Gruszka, 36 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Roman Kulesza, 63 lata, KKW SLD Lewica Razem
  • Mirosław Mieczysław Olewicz, 49 lat, KWW Wasza Rada
  • Krzysztof Grabas, 39 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Józef Pokładek, 62 lata, KWW Piotra Romana
  • Arkadiusz Łukasz Krzemiński, 28 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 9
Ulice: Aleja Tysiąclecia 1-31, Fabryczna, Jagiellonów, Jana Pawła II 2A-4B, Melchiora Wańkowicza, Piastów, Spokojna, Spółdzielcza.

Lokal wyborczy:
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 6, ul. Piotra i Pawła 2.

Kandydaci:

  • Piotr Liszcz, 21 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Piotr Hetel, 67 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Eugeniusz Antoni Jabłoński, 63 lata, KWW Piotra Romana
  • Jacek Antoni Jurkiewicz, 54 lata, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 10
Ulice: Bronisława Kosiby, Czesława Miłosza, Gabriela Narutowicza, Gen. Franciszka Kleeberga, Konradowska, Mikołaja Kopernika, Murarska, Stefana Starzyńskiego 45-94, Zielona.

Lokal wyborczy:
Gimnazjum Samorządowe Nr 2, ul. Bielska 5.

Kandydaci:

  • Dorota Joanna Drzewiecka, 40 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Władysław Piotr Kondratowicz, 65 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Przemysław Moszczyński, 60 lat, KWW Wasza Rada
  • Hubert Antoni Prabucki, 70 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Alojzy Skóra, 67 lat, KWW Piotra Romana
  • Mirosław Antoni Sakowski, 55 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 11
Ulice: Jana Kilińskiego, Stefana Starzyńskiego 1-43.

Lokal wyborczy:
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Zygmunta Augusta 16b.

Kandydaci:

  • Henryk Relich, 67 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Antoni Mariowski, 57 lat, KWW Wasza Rada
  • Stanisław Wiącek, 56 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Dariusz Leon Jośko, 48 lat, KWW Piotra Romana
  • Ewa Dorota Ołenicz-Bernacka, 55 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 12
Ulice: Aleja Wojska Polskiego, Artyleryjska, Emilii Plater, Generała Władysława Andersa, Hugo Kołłątaja, Kasztanowa, Krótka, Łasicka, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Niepodległości, Plac Pokoju, Saperska, Stefana Żeromskiego, Wojciecha Korfantego, Zagłoby.

Lokal wyborczy:
Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Al. Wojska Polskiego 6 lokal: 1a.

Kandydaci:

  • Józef Ryszard Kryspin, 49 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Janusz Ireneusz Latoch, 48 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Bartosz Jan Ziemba, 25 lat, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Katarzyna Beata Łabudzka, 34 lata, KWW Wasza Rada
  • Mirosław Witold Sołtyszewski, 60 lat, KWW Piotra Romana

 

Okręg wyborczy nr 13
Ulice: Karola Marcinkowskiego, Parkowa, Plac Księdza Prałata Władysława Rączki, Podgórna, Słoneczna, Stefana Okrzei, Zaułek, Zygmunta Augusta.

Lokal wyborczy:
Gimnazjum Samorządowe Nr 2, ul. Bielska 5.

Kandydaci:

  • Stanisław Andrusieczko, 80 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Maciej Mazur, 25 lat, KWW Wasza Rada
  • Witold Wolak, 58 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Jan Jasiukiewicz, 75 lat, KWW Piotra Romana

 

Okręg wyborczy nr 14
Ulice: Gen. Władysława Sikorskiego, Ignacego Domeyki, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki, Jana Sobieskiego, Janusza Meissnera, Jeleniogórska, Karkonoska, K.K.Baczyńskiego, Leśna, Lubańska, Ludwika Pasteura, MJR Henryka Sucharskiego, Obrońców Westerplatte, Piotra Skargi, Plac Świętego Krzyża, Pod Lasem, Robotnicza, Rzemieślnicza, Stanisława Dąbka, Stefana Batorego, Ślusarska, Willowa, Wincentego Witosa, Zbigniewa Herberta, Zwycięstwa.

Lokal wyborczy:
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Mikołaja Brody 17.

Kandydaci:

  • Andrzej Piotr Chodyra, 61 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Tomasz Piotr Brusiło, 46 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Krzysztof Rafał Nizoł, 19 lat, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Ryszard Samoszyński, 68 lat, KWW Wasza Rada
  • Zdzisław Adam Abramowicz, 67 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Agata Marta Pińczuk-Burdzy, 33 lat, KWW Piotra Romana
  • Mariusz Grzegorz Lickiewicz, 46 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyboczy nr 15
Ulice: Garncarska, Gdańska, Henryka Sienkiewicza, Majora Hubala, Orląt Lwowskich, Powstańców Warszawy, Rotmistrza Pileckiego, Śluzowa, Warszawska, Władysława Reymonta, Żołnierzy Wyklętych.

Lokal wyborczy:
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 7, ul. Górne Młyny 5

Kandydaci:

  • Monika Zofia Reguła-Górska, 46 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Monika Marzanna Pawlikowska, 36 lat, KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
  • Jan Mosiądz, 58 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Jan Leon Stasiak, 62 lata, KWW Piotra Romana
  • Dariusz Jarosław Łomański, 44 lata, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 16
Ulice: 10 Marca, 1 Maja, Aleja Partyzantów, Armii Krajowej, Bobrowa, Bohaterów Getta, Bolesława Prusa, Dolne Młyny 1A-5, Górne Młyny, Grunwaldzka, Karpecka, Kwiatowa, Mała, Magistracka, Masarska, Mazowiecka, Orla, Piaskowa, Plac Piastowski, Plac Zamkowy, Pomorska, Rondo Jerzego Szmajdzińskiego, Rajska, Sportowa, Szkolna, Targowa, Wesoła, Władysława Łokietka, Zgorzelecka.

Lokal wyborczy:
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr, ul. Górne Młyny 5.

Kandydaci:

  • Bogdan Biernat, 51 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Henryk Jaskowski, 68 lat, KWW Wasza Rada
  • Mirosław Głogowski, 57 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Zdzisław Jerzy Czyżowicz, 53 lata, KWW Piotra Romana
  • Beata Bogusława Solpa-Tertel, 40 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 17
Ulice: Bankowa, Braci Śniadeckich, Fryderyka Chopina, Ignacego Daszyńskiego, Kościelna, Rynek, Sądowa, Sierpnia 80, Tamka, Teatralna, Zacisze.

Lokal wyborczy:
Pałac Ślubów, Ratusz - Rynek 41

Kandydaci:

  • Stanisław Maciusz, 64 lata, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Łukasz Król, 26 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Przemysław Chodziakiewicz, 38 lat, KWW Wasza Rada
  • Jarosław Kowalski, 44 lata, KWW Piotra Romana
  • Krzysztof Górecki, 67 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 18
Ulice: Bolesława Kubika, Józefa Wybickiego, Komuny Paryskiej, Marcina Opitza, Michała Drzymały, Michała Kutuzowa, Mikołaja Brody, Obrońców Helu, Wąska.

Lokal wyborczy:
Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Mikołaja Brody 12.

Kandydaci:

  • Paweł Śliwko, 79 lat, KKW SLD Lewica Razem
  • Paweł Szulik, 33 lata, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Dariusz Wiesław Filistyński, 48 lat, KWW Piotra Romana
  • Artur Piotr Kirjończyk, 41 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 19
Ulice: Adama Asnyka, Dzieci Wrześni, Górników, Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów, Ignacego Łukasiewicza, Karola Miarki, Plac Ks.Jerzego Popiełuszki, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Lokal wyborczy:
Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Mikołaja Brody 12.

Kandydaci:

  • Tadeusz Ryszard Winiarski, 67 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Wiesław Kazimierz Rataj, 63 lata, KKW SLD Lewica Razem
  • Bogdan Nowak, 32 lata, KWW Wasza Rada
  • Damian Jerzy Dziedziul, 30 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Andrzej Józef Żuk, 49 lat, KWW Piotra Romana
  • Jacek Wojciech Maj, 38 lat, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 20
Ulice: Bielska, Cicha, Mariana Buczka.

Lokal wyborczy:
Gimnazjum Samorządowe Nr 2, ul. Bielska 5.

Kandydaci:

  • Aleksander Krzysztof Tomaszczyk, 56 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Krystyna Tabor, 64 lata, KKW SLD Lewica Razem
  • Michał Wojdyła, 76 lat, KWW Ziemia Bolesławiecka
  • Dariusz Piotr Mucha, 54 lata, KWW Piotra Romana
  • Stefan Marian Olejnik, 64 lata, KWW Platforma Samorządowa PB

 

Okręg wyborczy nr 21
Bolesława Chrobrego, Ciesielska, Hutnicza, Juliusza Słowackiego, Królowej Jadwigi, Piotra i Pawła, Żwirki i Wigury.

Lokal wyborczy:
Miejski Zespół Szkół Nr 3, ul. Juliusza Słowackiego 2.

Kandydaci:

  • Mariusz Tomasz Ćwik, 40 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Tadeusz Jan Wieczorek, 62 lata, KKW SLD Lewica Razem
  • Ignacy Jan Hajdamowicz, 67 lat, KWW Wasza Rada
  • Wojciech Chaciński, 49 lat, KWW Piotra Romana
  • Ariel Aleksander Fecyk, 28 lat, KWW Platforma Samorządowa PB