Premierowo w Forum

Premierowo w Forum
fot. BOK-MCC Dwie sale w Forum dają możliwość wyświetlania kilku tytułów jednocześnie. Dzięki temu w repertuarze kina sześć tytułów filmowych w przedłużony listopadowy weekend.
istotne.pl forum, bok mcc

Od piątku, 7 listopada, w repertuarze cztery premiery:

  • „Obywatel”, czyli Jerzy i Maciej Stuhrowie w brawurowej słodko-gorzkiej satyrze na polską współczesność
  • „Gottland”, pełnometrażowy film dokumentalny oparty na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła
  • „Dzień dobry, kocham cię”, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki młodych ludzi, których losy śledzimy od przypadkowego spotkania i równie niespodziewanego rozstania
  • „Interstellar”, nowe dzieło Christophera Nolana, filozoficzno-naukowa podróż do odległej galaktyki, gdzie bohaterowie poszukają ratunku dla ludzkiego gatunku

Dla najmłodszych widzów, przyzwyczajonych do sobotnich poranków wraca w nowej odsłonie cykl „Poranek na bis”, jako „Dzieciaki na horyzoncie”. W drugą sobotę listopada wyjątkowa animacja „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa” (8 listopada 12:15), film wielokrotnie nagradzany na festiwalach dla dzieci, w niezwykły i dostosowany do wieku małych widzów sposób porusza tematy trudne, ale i niezwykle istotne.

W repertuarze również ekranizacja dzieła Henryka Sienkiewicza „Potop Redivivus” Jerzego Hoffmana w odnowionej cyfrowo i skróconej do 185 minut wersji. Znamienitą rekomendacją tego tytułu jest Honorowy Patronat Prezydenta RP, którym zostało objęte Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza oraz premiera filmu. Szczegóły repertuaru na stronie kina Forum.