Zielone przedszkola w Bolesławcu

Zielone przedszkola w Bolesławcu
fot. UM Bolesławiec W ramach projektu „Zielone przedszkola w Bolesławcu” na terenie siedmiu miejskich przedszkoli powstaną ogródki przedszkolne (na zewnątrz lub w miniszklarniach), w których dzieci będą miały okazję zaobserwować cykl życia roślin.
istotne.pl projekt, ekologia, um bolesławiec, zielone przedszkola

Dzieci poznają wybrane gatunki roślin, np. drzew, krzewów oraz popularnych ziół. Projekt obejmuje również realizację: warsztatów kulinarnych z wykorzystaniem popularnych gatunków ziół pn. „Nie tylko pszczółka lubi ziółka”; zajęć dotyczących leczniczych właściwości ziół „Lekarstwa z naszego ogródka”; zajęć „Owady i ptaki w naszym ogródku”, „Na czystym rośnie zdrowe”; konkursu plastycznego „Mali przyjaciele z naszego ogródka”; akcji edukacyjnych „Sprzątanie Świata” i „Światowy Dzień Ziemi”.

Uroczyste rozpoczęcie projektu miało miejsce w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 7. Na terenie przedszkola zostało posadzone drzewo – jarząb pospolity.

Zielone przedszkolaZielone przedszkolafot. UM Bolesławiec
Zielone przedszkolaZielone przedszkolafot. UM Bolesławiec

Celem projektu „Zielone przedszkola w Bolesławcu” jest poszerzanie świadomości ekologicznej przedszkolaków poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą na terenie przedszkola i w jego najbliższej okolicy. Na realizację projektu Gmina Miejska Bolesławiec otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Wartość projektu wynosi 37 000 zł, w tym dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 18 500 (tj. 50%).

informacja zlecona: UM Bolesławiec