Tragiczny wypadek na poligonie. 42-letni pancerniak nie żyje

Tragiczny wypadek na poligonie. 42-letni pancerniak nie żyje
fot. freeimages.com (bzyk1975) Jak informuje portal kontakt24.tvn24.pl, podoficer uległ wypadkowi w trakcie szkolenia programowego dywizjonu artylerii samobieżnej. Mężczyzna zmarł na poligonie, mimo że udzielono mu pomocy medycznej.
istotne.pl 10bkpanc, wypadek, żołnierz

Wypadek miał miejsce 5 listopada, ok. 15:50, na poligonie w Świętoszowie (gmina Osiecznica). Jak czytamy na stronie 10 Brygady Kawalerii Pancernej:

Obecny na miejscu zdarzenia ratownik medyczny przystąpił natychmiast do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na miejsce dotarł zespół pogotowia ratunkowego. Po kilkudziesięciu minutach reanimacji lekarz pogotowia stwierdził śmierć żołnierza.

Zmarły podoficer służył w wojsku od 1991 roku. Miał 42 lata. Osierocił dwójkę kilkunastoletnich dzieci i żonę. W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej służył od 1999 roku. Uczestniczył w VIII zmianie PKW Afganistan. Ostatnio zajmował stanowisko pomocnika dowódcy plutonu – dowódcy działonu w 1 baterii dywizjonu artylerii samobieżnej 10 BKPanc.

Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska. Żołnierze brygady będą ją wspierać tak jak rodziny innych żołnierzy zmarłych podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Tragicznie zmarły żołnierz uczestniczył w ewakuacji unieruchomionego przez usterkę techniczną wozu ewakuacji medycznej M-113S. W trakcie czynności przygotowujących ambulans do holowania doszło do wspomnianego wypadku. Okoliczności tego zdarzenia ustalają prokurator i żandarmeria. Komisję do sprawdzenia przyczyn nieszczęśliwego zdarzenia powołał także dowódca 10 BKPanc.

Szczegóły na kontakt24.tvn24.pl.

kontakt24.tvn24.pl/10BKPanc/ii