Bolesławieccy artylerzyści najlepsi w tenisie stołowym

Mistrzostwa
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński W dniach 4-6 lutego w bazie 23 Pułku Artylerii odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 1-11 Dywizji Kawalerii Pancernej w tenisie stołowym.
istotne.pl 0 wojsko, 10bkpanc, 23śpa, tenis stołowy

W sportowej rywalizacji wzięło udział 9 zespołów, reprezentujących jednostki wojskowe „Czarnej Dywizji” oraz spoza jej podporządkowania; łącznie 45 żołnierzy.

Mistrzostwa otworzyli dowódca 23 Pułku Artylerii pułkownik Paweł Świtalski oraz szef wydziału wychowania fizycznego i sportu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej major Sebastian Krasoń, życząc jednocześnie zawodnikom osiągnięcia wysokich wyników. Po zapoznaniu z przebiegiem zawodów i omówieniu przez szefa sekcji wychowania fizycznego pułku majora Jana Kędziorę warunków bezpieczeństwa żołnierze rozpoczęli rywalizację o cenne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet bezkonkurencyjna była porucznik Marta Miś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, natomiast w grupie mężczyzn zwyciężył szeregowy Wojciech Iwasyszyn, reprezentujący 1 Pułk Saperów. W grupie mężczyzn powyżej 35 lat pierwsze miejsce po raz kolejny zajął reprezentant 23 Pułku Artylerii kapitan Mariusz Radecki.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce wywalczyła reprezentacja 23 Pułku Artylerii z Bolesławca, przed 1 Pułkiem Saperów z Brzegu i 10 Brygadą Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Na zakończenie laureaci czołowych miejsc zostali uhonorowani medalami, a zwycięskie drużyny pucharami.