Przedszkolaki i pierwszaki poznają media

Przedszkolaki i pierwszaki poznają media
fot. BOK-MCC W Forum 2 400 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych weźmie udział w sześciu interaktywnych warsztatach telewizyjnych.
istotne.pl forum, bok mcc, teatr show
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Dzieci biorą udział w dwóch projektach: „Tajemnicza księga Przygód” oraz „Jak stworzyć świta fantasy” realizowanych przez Teatr Show. TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących pomocy w realizacji tematów związanych z mediami. Projekt jest realizowany dla poszczególnych grup wiekowych: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych: klas 1-3 i 4-6.

Stosowana w ramach projektu forma jest wzorowana na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu ONE MAN SHOW, w których prowadzący „showman” jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Prowadzący w czarodziejski sposób wprowadzał młodych widzów w tajniki nowoczesnych mediów.

Przedszkolaki i pierwszaki poznają mediaPrzedszkolaki i pierwszaki poznają mediafot. BOK-MCC

W dniu dzisiejszym, aby wyruszyć we wspólną wędrówkę po „Tajemniczej Księdze Przygód” na deskach Forum zostało zbudowane studio filmowe. Dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami dzieci poznawały podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy. Poznały różne techniki i efekty filmowe np: animacje.

Na warsztatach dla dzieci starszych „Jak stworzyć świta fantasy” w trakcie wspólnej pracy z widownią ekipa filmowa skonstruowała świat z gatunku fantasy. Na podstawie zasadniczych cech tego gatunku stworzone zostały filmowe kreacje. Zastosowano nawet proste efekty specjalne. Całość zajęć warsztatowych jest rejestrowana wizualnie i realizowana w formie przekazu „na żywo” na dużym ekranie.