Paliło się w Teatrze Starym

Paliło się w Teatrze Starym
fot. Gmina Bolesławiec/K.Wieczorek Uczniowie SP im. Jerzego Kukuczki w Ocicach uczestniczyli w projekcie „Teatr i ja”, realizowanym przez Anetę Ćwieluch z MDK i wystawili sztukę „Pali się”.
istotne.pl sp ocice, teatr stary

W zajęciach teatralnych uczestniczyły dwie grupy uczniów z ocickiej szkoły. Starsza z nich zawiązała teatr „Na próbę”, który 10 lutego w Teatrze Starym wystawił spektakl „Pali się” według wiersza Jana Brzechwy. Mimo iż sztuka nie jest długa młodzi aktorzy nie mieli łatwego zadania: wypowiadanie rymowanej kwestii wymaga bowiem naprawdę szybkiego tempa. Nie wydawali się oni jednak ani przez moment stremowani występem na prawdziwej scenie i z zadaniem poradzili sobie wręcz śpiewająco. Potwierdza to Aneta Ćwieluch reżyser teatralny, która po spektaklu nie ukrywała, że chętnie zaprosi uczniów z Ocic na zajęcia do MDK-u. Natomiast zaproszenie na realizację kolejnego projektu w Szkole Podstawowej w Ocicach złożył dyrektor Dariusz Wojtowicz.

Sam występ był niezwykle dynamiczny oraz widowiskowy. Dzięki temu, że Teatr „Na próbę” zdecydował się na premierę poprzez wystawienie krótkiej formy teatralnej, w pokazie na teatralnej scenie udział wzięli także najmłodsi uczniowie szkoły. Jak zapowiedzieli młodzi aktorzy, zamierzają kontynuować swoją przygodę z teatrem.

Karolina Wieczorek/Gmina Bolesławiec