Zalety złożenia PIT-37 przez internet

Zalety złożenia PIT-37 przez internet
fot. istotne.pl Każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się na złożenie swojego zeznania podatkowego przez Internet. Jakie są największe zalety złożenia PIT-u przez sieć?
istotne.pl pit-37, podatki

Polacy mogą rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną od roku 2008. Przez te kilka lat liczba osób składających np. PIT-37 w takiej formie zdążyła osiągnąć pułap około kilkunastu procent wszystkich zeznań podatkowych. Dziś w czasach zupełnej informatyzacji rzeczywistości rozliczenie się ze swoich rocznych dochodów nie powinno być czymś nadzwyczajnym i niespotykanym. Oto kilka powodów, dla których warto złożyć PIT-37 i inne przez Internet.

Oszczędność czasu

Podatnicy, którzy mają już za sobą pierwsze próby złożenia PIT-u drogą elektroniczną, chwalą się, że zaoszczędzili w ten sposób wiele czasu. Wysłanie zeznania do Urzędu Skarbowego przez Internet to przede wszystkim ominięcie wszelkich kolejek, jakie każdego roku można spotkać we wszystkich jednostkach US. Wypełniając PIT przez Internet, nie ma konieczności fatygowania się do organu skarbowego, co też w jakiś sposób wpływa na zaoszczędzenie części swojego cennego czasu wolnego.

Bezpieczeństwo

Ten sposób rozliczania się z fiskusem jest w 100% bezpieczny i nie ma obaw, że nasze dane wpadną w niepowołane ręce. By móc złożyć PIT przez Internet, niezbędna jest autoryzacja zeznania podatkowego, co gwarantuje, że składany przez nas dokument jest zupełnie niezagrożony. Warto pamiętać, że do zeznania PIT-u przez Internet nie potrzeba specjalnego elektronicznego podpisu.

Prosta obsługa

System, w którym podatnik składa zeznanie podatkowe jest niezwykle łatwy w obsłudze. Wszystko zostało zaprojektowane tak, by każdy mógł odnaleźć się w poszczególnych etapach wypełniania zeznania. Elektroniczny system składania PIT-ów jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, przez co nikt nie powinien mieć większych problemów z jego obsługą.

Błyskawiczny proces

Złożenie PIT-37 przez Internet oznacza, że w mgnieniu oka znajdzie się on w odpowiednim Urzędzie Skarbowym. To zdecydowanie szybszy sposób na rozliczenie się z fiskusem, niż chociażby wysyłanie formularza tradycyjną pocztą. Internetowe rozliczanie się ze swoich dochodów to również spore ułatwienie dla samych pracowników US, którzy nie muszą wykonywać dodatkowej „papierkowej roboty”.

Dlaczego Polacy tak powoli przekonują się do e-PIT-ów?

Powodów jest co najmniej kilka. W kraju nadal panuje brak zaufania do tego typu nowinek technologicznych. Osobista wizyta w Urzędzie Skarbowym wydaje się większości z nas pewniejsza i bezpieczniejsza. Oprócz tego jest sporo osób, które boją się systemu komputerowego i nie są pewni, czy poradzą sobie z jego obsługą.