Czy wybierzesz się na „Polskie gówno”?

Czy wybierzesz się na „Polskie gówno”?
fot. BOK-MCC W kinie Forum premiera tygodnia o niesmacznym i kontrowersyjnym tytule. Wściekły rock'n'rollowy musical, bezlitośnie obnażający kulisy polskiego show-biznesu.
istotne.pl kino forum, polskie gówno

„Wolę polskie gówno w polu, niż fijołki w Neapolu”, to cytat z Kazimierza Przerwy-Tetmajera i nim inspirował się Tymon Tymański (autor scenariusza i odtwórca głównej roli) wybierając tytuł do swojego filmu. Film jest odważny i w formie i w treści, bez kompromisów mówiący o kulisach show biznesu. Ciekawy projekt, zobaczyć warto, choć może nie każdego zachwyci. Jest pełen wulgarnych, ale jednocześnie inteligentnych i ostrych dialogów. Na pewno mocną stroną jest obsada: muzyczne legendy polskiej sceny rockowej: Tymon Tymański, Robert Brylewski i Filip Gałązka. W filmie grają także: Grzegorz Halama, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Jan Peszek, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa. W filmie pojawiają się również Krzysztof Skiba, Leszek Możdżer i Czesław Mozil.

Druga premiera grana w Forum to polska komedia obyczajowa „Warsaw by Night”, opowieść o kobietach w wielkim mieście, które łączy jedno pragnienie: przeżycia prawdziwej miłości. Kino zapraszamy również na przezabawne „Pingwiny z Madagaskaru” oraz „Ziarno prawdy” i „Carte Blanche”.

Z uwagi na zmianę w repertuarze seanse filmu „Ziarno prawdy” w weekend tylko o 18:30, a od poniedziałku do czwartku tylko o 17:30. Szczegóły na stronie kina Forum.