Biegiem upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

Biegiem upamiętnią Żołnierzy Wyklętych
fot. Klub Biegacza Bolesławiec Ponad 20 tysięcy biegaczy w 71 miejscowościach weźmie udział 1 marca w trzeciej edycji „Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja. Impreza odbędzie się również w Bolesławcu.
istotne.pl historia, commando, bieg, żołnierze wyklęci, klub biegacza

Bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II wojny światowej, jest największym biegiem pamięci w Polsce. „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Fundacja Wolność i Demokracja, Klub Biegacza Bolesławiec oraz Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” zapraszają 1 marca na polanę parku przy ul. Piastów, gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Udział w biegu jest bezpłatny, a na każdego uczestnika, który dotrze o mety, będzie czekać posiłek regeneracyjny, pamiątkowy medal i koszulka. Limit uczestników ustalono na 200 osób.

Szczegóły na stronie Klubu Biegacza Bolesławiec.

PlakatPlakatfot. Klub Biegacza Bolesławiec

Fundacja Wolność i Demokracja, organizator „Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, została założona w 2006 roku. To niezależna organizacja pozarządowa wspierająca Polaków na Wschodzie, propagująca wiedzę o historii Polski (ze szczególnym uwzględnieniem Kresów) oraz zajmująca się problematyką praw człowieka i demokracji na terenach byłego ZSRR. Fundacja jest znana z takich inicjatyw, jak akcja „Ratujmy Polaków Donbasu”, „Biało-Czerwone ABC” czy poświęconego Żołnierzom Wyklętym festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

KB Bolesławiec/ii