BTS Elektros zwycięski

BTS Elektros
istotne.pl 0 bts bolesławiec, siatkówka

W sobotę 21 lutego ekipa BTS Elektros Bolesławiec zmierzyła się na wyjeździe z UKS Dekorią Świdnica. Goście pokonali gospodarzy 3:1 (25:20, 25:17, 21:25, 25:16). To była pierwsza odsłona dwumeczu ze świdniczanami, którego stawką jest dziewiąte miejsce w III lidze. Druga odsłona będzie mieć miejsce w sobotę 28 lutego w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Początek o 17:00. Wstęp wolny.

– Cieszy kolejne zwycięstwo, zespół zagrał w dobrym stylu – komentuje pierwsze spotkanie naszych siatkarzy z Dekorią Jacek Łuczkowski, szef Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. – Doszło do rozluźnienia w trzecim secie, ale tak to już w siatkówce bywa: po dwóch gładko wygranych setach ten trzeci zawsze jest najtrudniejszy. Ważne, że w czwartej partii nasz zespół wrócił do swojej gry, potwierdzając swoją dominację na boisku. Dekoria nie miała w tę sobotę żadnych argumentów.

Komentarz trenera naszej siatkarskiej ekipy Krzysztofa Mosiądza:

Sobotnie spotkanie ze Świdnicą oraz pozostałe wyniki III ligi pokazują, że nasza grupa jest bardziej wyrównana i mocniejsza od drugiej. Z jednej strony lepiej jest ogrywać się z mocnymi rywalami, jednak z drugiej – taki podział może być trochę niesprawiedliwy.

Nie wiedzieliśmy o przeciwniku zbyt wiele, poza tym, że zajął w swojej grupie takie samo miejsce jak my. Naszym celem w tym spotkaniu było zwycięstwo, najlepiej takie, które dawałoby nam dużą zaliczkę w meczu rewanżowym. Pomimo wyniku mecz był bardzo zacięty. Dwa pierwsze sety, głównie dzięki skutecznej grze w końcówkach, wygraliśmy przekonywająco. W trzecim popełnialiśmy więcej błędów, głównie w zagrywce, co wykorzystał przeciwnik. W ostatnim secie byliśmy zdecydowanie lepsi w każdym elemencie i wygraliśmy cały mecz.

Po zwycięstwie w Świdnicy jesteśmy w lepszej sytuacji. Aby wygrać rywalizację, wystarczą nam dwa sety. Gramy przed własną publicznością i chcemy zakończyć naszą ligową przygodę zwycięstwem, i to najlepiej w dobrym stylu, bez straty seta.

Tomasz Włoszczyński, kapitan BTS Elektros:

Mimo że nie gramy o lokatę, która chociaż w małym stopniu by nas satysfakcjonowała, nie brakuje nam motywacji. Do meczu ze Świdnicą podeszliśmy skupieni. Drużyna Dekorii dotrzymywała nam kroku jedynie w początkowych fazach, później nasz team wypracowywał sobie przewagę. Jedyny większy zastój zdarzył się nam w trzecim secie i przeciwnik to wykorzystał, ugrywając seta. Jednak tak naprawdę końcowe zwycięstwo nie wydawało się ani przez chwilę zagrożone.