Oskarowe tytuły w Forum

Oskarowe tytuły w Forum
fot. Polski Instytut Sztuki Filmowej Na ekranie Forum ekranie „Ida”, „Birdman” i „Whiplash”.
istotne.pl ida, oskar, kino forum
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Wielki sukces polskiej kinematografii, pierwszy raz w historii możemy cieszyć się z Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego, którym uhonorowano „Idę” Pawła Pawlikowskiego. Ten film trzeba zobaczyć! Na ekranie Forum do obejrzenia do czwartku, 26 lutego.

W poniedziałek, 2 marca, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego bezapelacyjny zwycięzca tegorocznej gali „Birdman”. Film w reżyserii Alejandro G. Innaritu otrzymał w sumie cztery statuetki: dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz oraz zdjęcia.
Tydzień później, 9 marca, zapraszamy na film „Whiplash” laureata trzech statuetek za montaż, dźwięk i drugoplanową kreację J.K. Simonsa.

Niestety nie udało się Polakom sięgnąć po Oscara dla Najlepszego Krótkometrażowego Dokumentu. Nominowane do tej nagrody „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego i wymieniana w gronie faworytów „Joanna” Anety Kopacz musiały uznać wyższość opowieści o centrum pomocy dla amerykańskich weteranów wojennych „Crisis Hotline: Veterans Press 1”. Jednakże dwie nominacje w tej kategorii to wielki sukces. Obydwa dokumenty w Forum już dziś w DKF o 19:10.