Piotr Roman o BOK-MCC, Święcie Ceramiki i kinie Forum

Piotr Roman o BOK-MCC, Święcie Ceramiki i kinie Forum
fot. Krzysztof Gwizdała Posłuchaj, jak prezydent wyjaśnia sytuację z organizacją tegorocznego Święta Ceramiki oraz sytuację kina Forum.
istotne.pl bok-mcc, piotr roman

BOK-MCC będzie współorganizować Święto Ceramiki i od strony technicznej nic się nie zmieni. Formalnie organizatorem głównym będzie Urząd Miasta. To nie pierwszy raz w historii bolesławieckiego święta Ratusz przejął rozliczenia i wszelkie decyzje dotyczące BŚC. Ani sprzedawcy, ani bolesławianie, ani zaproszeni goście czy turyści w ogóle tego nie odczują.

Prezydent potwierdza, że zmianę głównego organizatora wymusiła na nim sytuacja w ośrodku kultury. – Parę osób w BOK-MCC rozważało zorganizowanie strajku, padła taka propozycja, w związku tym musiałem jakoś zabezpieczyć najważniejsze święto promujące miasto – mówi Piotr Roman.

Prezydent nazywa kłamstwem doniesienia Bolec.info na temat prywatyzacji kina Forum. – I znowu kłamstwo – mówi Piotr Roman. – Rozważamy dzierżawienie kina. Prywatyzacja byłaby wtedy, gdybyśmy to kino chcieli sprzedać. To sensacja na miarę Kazimierza Marczewskiego. Jeśli pracownicy BOK-MCC wypisują na sztandarach podwyżki 500 zł i chcą zarabiać prawie 4 tys. to kino będzie absolutnie deficytowe. Nie możemy na to pozwolić.

– Strajk to ostateczność. W ogóle nie było intencją naszej organizacji związkowej planowanie strajku na sierpień – mówi Bogusław Wojtas, przewodniczący zespołu negocjacyjnego. – Jesteśmy w pierwszej fazie negocjacji. Kolejne spotkanie negocjacyjne wyznaczone jest na 12 marca. Postulat płacowy nie jest postulatem priorytetowym. Chcemy zatrzymać dyskryminowanie pracowników ze względu na przynależność do związków.