Zgłoś się do II Przeglądu Piosenki Kaczmarskiego

Zgłoś się do II Przeglądu Piosenki Kaczmarskiego
fot. www.sxc.hu (RAWKU5) BOK-MCC w ramach obchodów 35-lecia NSZZ Solidarność ogłasza dwa konkursy: muzyczny i plastyczny.
istotne.pl bok mcc, cik orzeł, jacek kaczmarski
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

II Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą …” jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Został zainicjowany w 11. rocznicę śmierci polskiego poety, barda i kompozytora oraz w 35. rocznicę powstania NSZZ Solidarność. Celem przeglądu jest upamiętnianie, promocja i rozpowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak również promowanie idei patriotycznych i niepodległościowych oraz edukacja przyszłych pokoleń.

Zgłoszenia solistów do 15 kwietnia. Wypełnioną kartę zgłoszeń należy przesłać na adres e-mail: artist@bok.boleslawiec.pl lub dostarczyć do CIK „Orzeł” w Bolesławcu, ul. Chopina 17 – biuro I piętro.

Część konkursowa przeglądu odbędzie się w CIK „Orzeł” 17 kwietnia o 10:00. Uczestnicy będą musieli wykonać jeden lub dwa utwory Jacka Kaczmarskiego. Dopuszczalne są wszelkie formy interpretacji zarówno tekstu, jak i muzyki.

Konkurs plastyczny z okazji 35-lecia NSZZ Solidarności. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, przybliżenie historii Solidarności.

Technika wykonania prac dowolna. Prace konkursowe wraz formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do 31 marca do BOK-MCC, pl. Piłsudskiego 1c, pokój A10. Informacje związane z konkursem można uzyskać tel. 75 645 32 94 lub e-mail: animacja@bok.boleslawiec.pl.

W piątek, 17 kwietnia, o 18:00 w CIK „Orzeł” odbędzie się II Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą …”. Podczas przeglądu będzie miał miejsce finał obydwu konkursów. Zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody. Na scenie zaprezentują się laureaci przeglądu, a prace konkursowe będą prezentowane w foyer CIK „Orzeł”.

Nad konkursami patronat objęli: Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz Terenowa Organizacja NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim. Wyniki poznamy 17 kwietnia. Regulaminy konkursu i karty zgłoszeń dostępne na stronie: www.bok.boleslawiec.pl.