Fotografia w Orle

Fotografia w Orle
fot. MZ Spotkanie klubu Oko Orła odbędzie się w piątek, 28 listopada, o 19:00. W programie spotkanie z fotografem Wojciechem Zawadzkim oraz wystawa prac Bożeny Gałan „Portrety i Krajobrazy”.
istotne.pl orzeł, bożena gałan, wojciech zawadzki

W comiesięcznych spotkaniach miłośników szklanego oka organizowanych przez BOK-MCC oraz członków Stowarzyszenia Fotograficznego CAMERA przybliżana jest twórczość lokalnych fotografów oraz wymieniane są doświadczenia między profesjonalistami i amatorami.

Gość piątkowego spotkania, Wojciech Zawadzki, zajmuje się fotografią od lat 70. W tym czasie wywarł duży wpływ na ukonstytuowanie się nurtu „fotografii elementarnej”, a w latach 80. „fotografii czystej”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Kuratorem Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie , Zielonej Górze, kierownikiem i wykładowcą w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze, wykładowcą w Studium Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Autorem wykładów w Danii. Od 1978 roku miał wiele wystaw indywidualnych – krajowych i zagranicznych. Jego fotografie znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy), Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

Bożena Gałan fotografią zajmuje się amatorsko. Jej najważniejsze projekty były realizowane wraz z Mirosławem Putyrą. Bolesławianie mogli obejrzeć ich prace w galerii II Liceum Ogólnokształcącego: „W powidoku marzeń” wystawa poświęcona kobiecym fantazjom oraz „Kobieta o kobietach”. – Fotografie przedstawiają kobiety w różnym wieku – opowiadała o swoim projekcie Bożena Gałan. – Ich emocje, zamyślenia, radość ale też i smutek, samotność. W życiu doświadczamy różnych sytuacji, czasem krótka chwila nasycona emocjami zostawia wieloletni ślad na duszy. Kobieta jest bardziej złożonym tematem niż zdawać by się mogło. Ja to wiem. Jestem jedną z nich –dodała autorka zdjęć.

Na spotkaniu klubu w Orle Bożena Gałan zaprezentuje nową wystawę „Portrety i Krajobrazy”. Wstęp wolny.