Pomóż odbudować spalony sklep zoologiczny

Pomóż odbudować spalony sklep zoologiczny
fot. G. Hanaf Jeden z naszych czytelników, Dawid Rutyna zorganizował zbiórkę pieniędzy. Możesz wspomóc akcję dowolną kwotą.
istotne.pl pożar, zwierzę

Wczoraj podaliśmy informację o spalonych żywcem zwierzętach w sklepie zoologicznym. Policja ustaliła, że przed pożarem doszło do włamania. Jeden z naszych czytelników, Dawid Rutyna zorganizował zbiórkę pieniędzy na pomoc właścicielom sklepu. Datki zbierane są na stronie zrzutka.pl.

– Informacja o pożarze poruszyła większość mieszkańców Bolesławca. Osobiście czytałem to z niedowierzaniem i wielkim żalem, nie tylko z powodu ogromnych strat finansowych, ale także dlatego, że ponad 60 zwierząt zginęło niewinnie w ogromnych męczarniach – pisze Dawid Rutyna.

Minimalna kwota wpłaty to 1 zł. Akcja trwa do końca stycznia. Organizator chce uzbierać 5 tys. zł. W razie pokrycia przez ubezpieczalnie całej kwoty, to pieniądze w 100 procentach zostaną przekazane na wybrane przez właścicieli sklepu schronisko.

Nasza redakcja zaoferuje miesięczną bezpłatną reklamę sklepu na portalu Istotne.pl.

W środowym pożarze zginęło 20 szczurów, 2 króliki, 4 szynszyle, 20 chomików, jaszczurka, 2 węże i ryby. Śledczy nie wykluczają podpalenia.