Dzień Misia w SP nr 2

Dzień Misia w SP nr 2
fot. SP nr 2 Przez tydzień najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 poznawali przygody różnych misiów, malowali obrazki i przygotowywali się na wielki dzień pluszowego niedźwiadka.
istotne.pl kornel filipowicz, sp2, irena sikora kołodyńska

W Dniu Misia na wędrówkę po Niedźwiedziowie i Misiolandii udały się grupy zerowe: A i B oraz cztery pierwsze klasy. Pomagały im w tej przygodzie dzieci z klas III a i III b. Impreze przygotowały Monika Grzyb i Małgorzata Oleś. Salę sportową w tym dniu ozdobiły kolorowe plakaty z misiami, napisy i hasła dotyczące kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Było kolorowo i radośnie.

Przygody misia Uszatka napisane przez Czesława Janczarskiego czytali dzieciom zaproszeni goście: wiceprezydent Kornel Filipowicz, dziennikarka Istotne.pl Grażyna Hanaf, kierownik CIK Orzeł Jacek Dudyński.

Dzieci wypełniały karty zadań, układały puzzle związane z wysłuchanymi przygodami misia Uszatka, tańczyły do muzyki w Misiolandii, prezentowały wiersze i rymowanki. W Niedźwiedziowie, po powitaniu misiów-maskotek, zaśpiewały o przygodach misiów. Punkty zdobyte w kilku konkurencjach przydzielała dzieciom dyrektorka MZS nr 3 Irena Sikora-Kołodyńska. Na koniec zabawy słodkie niespodzianki i dyplomy trafiły do uczestników zabawy, a podziękowania do sympatycznych gości.