Siostra Zofia Bolesława Zawadzka nie żyje

Siostra Zofia Bolesława Zawadzka nie żyje
fot. Agnieszka Orawiec Msza św. w intencji s. Zofii odprawiona zostanie 9 października w kościele MBNP. Początek o 12:00. Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu rozpocznie się o 13:30.
istotne.pl pogrzeb, zofia zawadzka

Niech Bóg was błogosławi… i połączy nas z sobą w cieniu Krzyża, u źródeł Boskiej Krwi, abyśmy pociągały dusze do nieba. To jest nasze powołanie, odwagi! Św. Maria de Mattias

6 października 2014 r. odeszła w wieku 77 lat siostra Zofia Bolesława Zawadzka ASC, w latach 1979-1985 przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa.

We wspólnocie, wśród bliskich – ale również przez ludzi, z którymi pracowała, spotykała się – zapamiętana zostanie jako pełna entuzjazmu głosicielka charyzmatu i duchowości Krwi Chrystusa. Przez długie lata z właściwą sobie determinacją poszukiwała najrozmaitszych sposobów, by docierać do innych z dobrą nowiną o odkupieniu, przebaczeniu i miłości odnajdywanej w Jezusie.

Katecheza, praca w kancelarii, tłumaczenia, rekolekcje dla młodzieży i dorosłych, praca z członkami Stowarzyszenia Krwi Chrystusa przyczyniły się do tego, że dla wielu s. Zofia stała się przyjaciółką i towarzyszem duchowym.

Siostro Zofio, nadal potrzebujemy Twojej modlitwy. Ufamy, że spotkałaś się już z Umiłowanym Zbawicielem, prosimy, wstawiaj się za tymi, którzy ciągle w drodze.

Msza św. w intencji s. Zofii odprawiona zostanie 9 października o godz. 12:00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu (pl. Zamkowy), ceremonia na cmentarzu rozpocznie się o godz 13:30.

Agnieszka Orawiec