BKS wygrał kolejne spotkanie

Piłkarze na boisku
fot. istotne.pl To już kolejne z rzędu zwycięstwo bolesławieckiej drużyny. W poprzednich, wyjazdowych spotkaniach nasza drużyna pokonała Orła Ząbkowice Śląskie i Zagłębie II Lubin. Po ostatnich meczach BKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli rozgrywek dolnośląskiej IV ligi.
istotne.pl 0 mecz, bks bolesławiec

Pierwsza połowa meczu z Prochowiczanką to dominacja piłkarzy BKS. Już w 4 minucie spotkania, po dobrym zagraniu Michalkiewicza, groźny strzał głową oddał Węgłowski. W 21 minucie groźnie strzelał Pietrzak, jednak bramkarzowi gości udało się sparować piłkę za końcową linię boiska. Gra bolesławieckiej drużyny podobała się kibicom, którzy nagradzali piłkarzy brawami. Na uwagę zasługiwała widoczna chęć walki. Nawet po złym zagraniu piłkarze starali się naprawiać błędy. Wielokrotnie odzyskiwali stracone piłki. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowo. Kilku okazji do zdobycia bramki nie zdołał wykorzystać Michalkiewicz.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości. W 55 minucie w polu karnym Prochowiczanki został sfaulowany Rudyk. Rzut karny pewnie wykorzystał Pietkiewicz i od tego momentu BKS prowadził 1:0. Po zdobyciu gola piłkarze BKS cofnęli się do obrony i rzadziej atakowali. Kilkakrotnie próbowali wyprowadzić kontrataki, jednak te kończyły się niecelnymi zagraniami, bądź zostawały rozbijane przez obronę gości. W 70 minucie piłkarze BKS stworzyli groźną sytuację, kiedy strzał głową oddał Fulczyński. Pod koniec meczu zawodnicy Prochowiczanki atakowali coraz skuteczniej, zamykając drużynę BKS w obrębie własnego pola karnego. Nie udało im się jednak doprowadzić do remisu. Mecz zakończył się rezultatem 1:0 dla zespołu z Bolesławca.