Filmy Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Filmy Dyskusyjnego Klubu Filmowego
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W październikowy repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego amerykańska komedia oraz filmy kina europejskiego. Sprzedaż karnetów do dziś, cena karnetu 20 złotych.
istotne.pl dkf, kino forum

Pierwszym tytułem październikowego DKFu będzie amerykańska produkcja Johna Carney „Zacznijmy od nowa”, opowieść o rozstaniach i powrotach, karierze, sławie i dorastaniu. W główne role wcielili się Keira Knightley, Mark Ruffalo i frontman zespołu Maroon 5 Adam Levine.

Kolejny tytuł uważany jest przez krytyków za jeden z lepszych obrazów ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Dramat „Pewnego razu na Dzikim Wschodzie” to historia dwojga obcych sobie ludzi na irackiej prowincji. Nauczycielka i komendant walczą o wartościową edukację dla dzieci, wyeliminowanie korupcji i praworządność. Wszystko w hermetycznej kulturze, gdzie panieństwo kobiety i niechęć do porządkowania się patriarchalnym rozwiązaniom jest pierwszym krokiem do tragedii.

W trzeci poniedziałek miesiąca wyświetlony zostanie film „Geograf przepił globus”, jeden z najciekawszych i najczęściej nagradzanych filmów rosyjskich ostatniego sezonu. Film odwołuje się do klasycznej tradycji najlepszych dzieł radzieckiej kinematografii, nie próbuje szokować, pouczać czy wprowadzać widza w refleksyjny nastrój, lecz opowiada historię, w której każdy znajdzie dla siebie coś bliskiego i ważnego.

W ostatni poniedziałek października „Porwanie Michela Houellebecqa” film prezentowany na tegorocznym festiwalu w Berlinie film. Był to obraz o którym najczęściej dyskutowano, a Tadeusz Sobolewski porównał go do naszego „Rejsu”.

Szczegóły repertuaru (godziny i daty) oraz rezerwacje biletów na stronie kina Forum.

logo dofinansowania DKFlogo dofinansowania DKFfot. BOK-MCC