Gminny Dzień Dziecka za nami

Gminny Dzień Dziecka za nami
fot. GCKiS Nowogrodziec 1 czerwca 2015 roku w Nowogrodźcu odbyły się obchody Gminnego Dnia Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Całość rozpoczęła się już o godzinie 9:00 na kompleksie sportowym Orlik turniejem piłkarskim klas III, IV, V i IV. Drużyny składały się zarówno z chłopców, jak i dziewcząt. Pierwszą połowę meczu rozgrywali chłopcy, natomiast drugą dziewczęta. Szczegółowe wyniki (i więcej zdjęć) na stronie Gminnego Centrum Kultury i Sportu, organizatora wydarzenia.

W czasie gier turniejowych zorganizowano również przeciąganie liny dla wszystkich drużyn. Puchary, nagrody i słodycze dla drużyn wręczyli: dyrektorka Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Eliza Szwed oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu Władysław Tomaszewski.

Druga część święta wszystkich dzieci rozpoczęła się o godzinie 11:00 na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Uroczystości oficjalnie otworzyli: burmistrz Nowogrodźca Robert Relich oraz kierowniczka MGOPS Anna Lityńska.

I tu również na dzieci czekały atrakcje i niespodzianki. Wszystkie dzieci korzystały z dmuchanych zamków, strzelnicy, malowania buzi. Wszyscy zajadali się również pyszną grochówką oraz kiełbaskami z ogniska. Nie zabrakło również pokazu sprzętu wojskowego z jednostki wojskowej z Bolesławca oraz samochodu Straży Miejskiej z Nowogrodźca. W trakcie imprezy przeprowadzano wiele gier i zabaw, a do tańca aż do godziny 17:00 przygrywał specjalnie zaproszony zespół muzyczny.

Organizatorem Gminnych Obchodów Dnia Dziecka były: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu oraz Urząd Miejski w Nowogrodźcu. Turniej piłkarski wsparł Miejski Klub Sportowy „Chrobry” Nowogrodziec.

GCKiS Nowogrodziec/ii