BKS obchodzi 60-lecie istnienia

BKS obchodzi 60-lecie istnienia
fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec Z tej okazji odbędzie się uroczysta akademia, mecz oldboyów BKS vs. Zagłębie Lubin, koncert orkiestry dętej oraz akcja charytatywna na rzecz Julii Wieczorek. Obchody zakończy spotkanie ligowe BKS – Olimpia Kowary.
istotne.pl bks bobrzanie, mecz, olimpia kowary, julia wieczorek

Już w najbliższą sobotę (13 czerwca) BKS Bobrzanie Bolesławiec będzie obchodził 60-lecie istnienia. Obchody rozpoczną się uroczystą akademią, a zakończą meczem ligowym BKS Bobrzanie - Olimpia Kowary. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Na gości imprezy będzie też czekała darmowa grochówka.

W tym dniu na stadionie zostanie też przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz chorej dziewczynki - Julii Wieczorek. - Warto pomóc tej małej dziewczynce, by mogla żyć i być szczęśliwa - mówi Andrzej Kisiel, trener drużyny seniorów BKS Bolesławiec. Trener zapowiada, że piłkarze BKS także będą zbierać pieniądze w swoim gronie i dołożą sie do akcji.

Julia WieczorekJulia Wieczorekfot. Pomoc dla Juli

Julia Wieczorek urodziła się w 2011 roku z wrodzonym brakiem kości łokciowej wraz z 4 i 5 promieniem prawej dłoni. We wrześniu 2014 r rozpoczął się proces wydłużania rączki, który będzie trwał dotąd dopóki rączka nie przestanie rosnąć. Dziewczynka jest podopieczną Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka.

Program odchodów 60-lecia BKS:

  • 10:30 - Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł przy ul. Chopina - Uroczysta Akademia
  • 13:00 - stadion przy ul. Spółdzielczej - mecz oldboyów BKS – Zagłębie Lubin
  • 13:45 - stadion przy ul. Spółdzielczej - spektakl „Żywe Szachy” 
  • 16:30 - występ Orkiestry Dętej Bolesławiec
  • 17:00 - pojedynek ligowy pomiędzy BKS Bobrzanie a Olimpią Kowary

BKS Bobrzanie/ii