Profilaktyka nowotworów w CIK Orzeł

Profilaktyka nowotworów w CIK Orzeł
fot. BOK-MCC W Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbyły się dwa spotkania profilaktyczne dla uczniów bolesławieckich szkół, które poprowadził dr n. med. Radosław Tarkowski.
istotne.pl orzeł

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Profilaktyczne przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu mówił o przyczynach chorób nowotworowych według zaleceń europejskiego kodeksu walki z rakiem i czerniakiem skóry. W spotkaniach uczestniczyła młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 3 i nr 4 oraz z II Liceum Ogólnokształcącego.

Po wykładzie uczestnicy obejrzeli dwa filmy laureatów konkursu „Dziękuję nie palę”. Obraz „Papierosy? Nie, dziękuję” autorstwa Michała Bednarskiego, Marka Kozłowskiego i Urszuli Dachnij z II LO oraz „Dziękuję nie palę” twórców Magdy Przystarz, Juli Gołębiowskiej, Elisy Laudani z I Prywatnego Gimnazjum.

Organizatorem działań profilaktycznych była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bolesławcu oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.