Adam Małysz na szkoleniu żołnierzy z bolesławieckiej jednostki

Adam Małysz na szkoleniu żołnierzy z bolesławieckiej jednostki
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński Kierowcy z 23 pułku artylerii doskonalili swoje umiejętności na drogach poligonu Żagań - Świętoszów.
istotne.pl kierowca, żołnierz, poligon, 23 śpa, adam małysz

Piaszczyste drogi Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań - Świętoszów były miejscem szkolenia doskonalącego kierowców 23 pułku artylerii, którzy w dniach 8 i 9 grudnia br. korzystając z obecności polskich rajdowców podnosili swoje umiejętności w jeździe w trudnym terenie. Okazją do spotkania i doskonalenia umiejętności przez wojskowych kierowców był pobyt na poligonie Adama Małysza i jego teamu, przygotowującego się do rajdu Paryż-Dakar. Podpatrując trening mistrza z Wisły żołnierze zadawali wiele pytań na temat techniki jazdy w trudnych warunkach terenowych, rajdowcy pytali z kolei o specyfikę artyleryjskiej służby oraz sprzęt wojskowy. W dalszej kolejności, pod okiem rajdowców wojskowi kierowcy doskonalili swoje umiejętności.

Na trudnych poligonowych drogach kierowcy, pod okiem zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski Samochodów Terenowych w klasie G2 - Krzysztofa Michrowskiego, doskonalili technikę jazdy w zróżnicowanym terenie pojazdami osobowo – terenowymi Honker oraz ciężarowo – terenowymi - Star 266.

Co prawda na poligonowych bezdrożach wojskowe Honkery nie mogły rywalizować z wyczynowymi pojazdami rajdowymi, jednakże jak podkreślał prowadzący szkolenie Krzysztof Michrowski, najważniejszy jest człowiek, a decydującym czynnikiem jego umiejętności i doświadczenie.
Skorzystanie z wiedzy i doświadczenia Adama Małysza i Krzysztofa Michrowskiego z jazdy w trudnym terenie stanowiło bez wątpienia cenne uzupełnienie szkolenia programowego. Szkolenie zakończyły pamiątkowe zdjęcia z mistrzem z Wisły.

kpt. Remigiusz Kwieciński

Adam Małysz na szkoleniu żołnierzy z bolesławieckiej jednostkiAdam Małysz na szkoleniu żołnierzy z bolesławieckiej jednostkifot. kpt. Remigiusz Kwieciński