Obchody Dnia Języków Obcych w Miejskim Zespole Szkół nr 1

Obchody Dnia Języków Obcych w Miejskim Zespole Szkół nr 1
fot. mzs nr 1 W Gimnazjum Samorządowym nr 4 odbyły się Obchody Dnia Języków Obcych. Poprzez innowacyjną formę zajęć uczniowie nauczyli się bardzo wiele na temat przedstawionych przez siebie krajów.
istotne.pl mzs nr 1, dzień języków obcych

Dzień Języków podzielony był na 3 części. Pierwszym punktem programu był quiz wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W zmaganiach grupowych zawodnicy musieli zmierzyć sie ze znajomością nazwisk gwiazd muzyki, charakterystycznych miejsc, angielskich i niemieckich przysłów oraz tradycyjnej kuchni Wielkiej Brytanii, Niemiec, Australii, Szwajcarii, Kanady i Austrii. W rywalizacji zwyciężyła klasa III b, drugie miejsce zajęła klasa III a, a na trzecim miejscu uplasowała sie klasa I b.

Kolejnym etapem uroczystości była prezentacja stanowisk. Każda klasa prezentowała wcześniej wylosowany kraj oraz motyw przewodni stoiska. Na pokazie można było podziwiać Niemcy, Grecję, Stany Zjednoczone, Hiszpanię, Włochy oraz Francję. Uczniowie przygotowali przepyszne kulinarne niespodzianki, na stołach zagościła włoska pizza, spaghetti, a na deser tiramisu. Była także oliwa z Grecji oraz ser feta. Amerykanie częstowali nas słynnymi pancakes.

Uczniowie zaprezentowali również znane osobistości. Gościła tu Marilyn Monroe, Beyonce, Paris Hilton i wiele innych. Był pokaz tańca flamenco, oraz prezentacja mody niemieckiej, bawili się także Bawarczycy.

Ostatnim etapem Obchodów Dnia Języków Obcych był Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie przygotowywali przez siebie wybrane utwory w językach obcych. Każda klasa miała za zadanie odegrać teledysk do swojej piosenki. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIA, na drugim miejscu uplasowała się klasa IB, a na trzecim klasa IIb.

W kategorii solistów pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Pranić z klasy IB.
Na koniec festiwalu panie uczące języków obcych przygotowały dla swoich uczniów niespodziankę. Był to krótki teledysk oraz występ muzyczny. Nauczycielki zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz szkolny i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród lokalnej społeczności.
Organizatorkami imprezy były panie: Iwona Orawiec, Katarzyna Olkuska i Agnieszka Mikiciuk.