Talent Roku – 120 najlepszych uczniów

Talent Roku  –  120 najlepszych uczniów
fot. G. Hanaf Z 350 zgłoszeń wybitnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wyłoniono 120 osób. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i pióra na gali "Talent Roku 2015".
istotne.pl piotr roman, talent roku 2015

Prezydent Piotr Roman zaprosił na galę najlepszych uczniów bolesławieckich szkół miejskich. Na wydarzenie przybyli też wiceprezydent Kornel Filipowicz, naczelniczka Wydziału Społecznego Beata Sulska, przedstawiciele Rady Miasta oraz dyrektorzy, nauczyciele i rodzice laureatów.

– Kapituła miała trudne zadanie, bo z 350 nadesłanych zgłoszeń chcieliśmy wyłonić tylko stu kandydatów, nie udało się… wyróżniamy 120 młodych ludzi – powiedział Piotr Roman gratulując zdolnym uczniom. – Szczególnie cieszy mnie, że na galę uczniowie przychodzą nie tylko z nauczycielami, ale i z rodzicami. Wyniki w szkole są pokłosiem tego jak o dziecko dba się w domu. Witam wszystkich rodziców, babcie, dziadków i dalszą rodzinę. Ważni są też niezwykle opiekunowie, nauczyciele i trenerzy, którzy z dziećmi pracują oraz dyrektorzy placówek, sprawnie organizujący pracę szkół. Szczególnie dziękuję dyrekcji i nauczycielom Miejskiego Zespołu Szkół nr 3, organizatorowi dzisiejszej gali. Chcę dodać, że wybierając najlepszych w tym roku zaostrzyliśmy kryteria i patrzyliśmy też pod kątem tego, jak uczniowie promują miasto w Polsce, regionie i województwie – dodał prezydent.

120 najlepszych uczniów w Bolesławcu

  • Julia Kujawińska: I miejsce w ogólnopolskim konkursie "List do przyjaciela”, wyróżnienie na międzynarodowej wystawie twórczości sztuki dziecka ”Światło”, I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Europa naszym wspólnym domem”, II miejsce walki CEFTA 2014 międzynarodowy turniej Taekwondo, III miejsce ogólnopolski turniej taekwondo walki, III miejsce Ogólnopolski Turniej Taekwondo trójbój, III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
  • Szymon Ostrowski Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Fizyka da się lubić”, Laureat etapu wojewódzkiego konkursu „Zdolny Ślązak Gimnazjalista” część biologiczna, chemiczna i geograficzna. Laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierz i Oręża Polskiego 972-1514 od Cedyni do Orszy”
  • Magdalena Polańska laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Fizyka da się lubić”, I miejsce w sztafecie 4x100 m podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego
  • Przemysław Kania wyróżnienie w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie „Umarłym pamięć, żyjącym pojednanie. Czterysta lat kontaktów polsko syberyjskich”. Film „Otwarty rozdział życia”. Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie na film promujący zasady savoir-vivre,u „Od ignoranta do eleganta”
  • Paulina Owerko laureatka etapu wojewódzkiego Liga Naukowa 2015 część humanistyczna Złoty Medal, laureatka etapu wojewódzkiego II Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej, laureatka etapu wojewódzkiego I Olimpiady Geograficznej
  • Julia Midera finalistka etapu krajowego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”
  • Ida Sałek Laureatka IV Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku
  • Alicja Myśliwiec Laureatka IV Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku
  • Cyprian Pełka Laureat Ligi Naukowej Matematycznej
  • Wawrzyniec Oliwa Laureat etapu wojewódzkiego Olimpiady Geograficznej
  • Marta Sarkowicz Laureatka Ligi Naukowej Matematycznej
  • Anna Rudek Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Fizyka da się lubić”
  • Angelika Bachciak Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do Przyjaciela” List pisany odręcznie, Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do Przyjaciela” w kat. kaligrafii
  • Maja Siegień Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do Przyjaciela” List pisany odręcznie. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do Przyjaciela” w kat. kaligrafii.
  • Mateusz Zawadzki Grand Prix w Ogólnopolskim konkursie „ II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”
  • Tomislav Pranić Laureat etapu wojewódzkiego Liga Naukowa 2015 – część humanistyczna Złoty Medal
  • Julia Fulczyńska Laureatka etapu wojewódzkiego Liga Naukowa 2015 – część humanistyczna Złoty Medal
  • Agata Dydak Laureatka etapu wojewódzkiego Liga Naukowa 2015 – część humanistyczna Złoty Medal, Maciej Kierys, Szymon Matusz, Oskar Piotrowski Laureaci Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę, Nagroda Specjalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”
  • Katarzyna Kata Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Epizody niepodległości” Żołnierze Tułacze
  • Jakub Naglik Laureat etapu wojewódzkiego IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Dominik Chlastawa Laureat XI dolnośląskiego konkursu literacko-dziennikarskiego ,,Moja mała ojczyzna”
  • Marcelina Skalna I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem”, Dolnośląski Uczeń Mistrzem Mowy Polskiej
  • Maria Koplin I miejsce w konkursie „Dolnośląski Uczeń Mistrzem Mowy Polskiej – I Ty możesz zostać Demostenesem”
  • Kamil Kawka II miejsce w biegu na 1000 m podczas XXXVI Międzynarodowego Mecz Lekkoatletycznego, I miejsce w biegu na 600 m w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Lekkoatletyce, I miejsce w biegu na 600 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w LA, I miejsce w Finale Dolnośląskim Gimnazjady w koszykówce,
  • Kacper Grela Mistrz Polski do lat 16 w szachach klasycznych
  • Agata Knapik Międzynarodowe zawody pływackie Floating Arena CUP – I miejsCe w stylu motylkowym, II miejsce w stylu zmiennym, III miejsce 5o m stylem dowolnym, Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów do lat 15 – 10 miejsce,
  • Izabela Tkaczyk Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów do lat 15 – 5 miejsce, 200 metrów, stylem zmiennym. 9 miejsce – 100 metrów stylem dowolnym, Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów młodszych – 5 miejsce 200 metrów, stylem zmiennym i 5 miejsce – 100 metrów stylem dowolnym, Powołanie do kadry narodowej juniorów młodszych
  • Weronika Godek I miejsce w rzucie oszczepem podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego, I miejsce w rzucie oszczepem w Finale Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej, Oliwia Ziembikiewicz II miejsce w Mistrzostwach Świata w Kick Boeingu, I miejsce w Mistrzostwach Polski dzieci i kadetów w Muay Tai
  • Natalia Regińska I miejsce w biegu na 300 m podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego, I miejsce w sztafecie 4x100 m podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego, I miejsce w sztafecie 4x100 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska W Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4 x 100 metrów
  • Dagmara Tynkiewicz II miejsce w pchnięciu kulą m podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego
  • Paulina Dobiech I miejsce w skoku wzwyż podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego
  • Eryka Janiec I miejsce w sztafecie 4x100 m podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego, II miejsce w skoku w dal Finale Ogólnopolskim Kids Athletics, I miejsce w sztafecie 4x100 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska W Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4 x 100 metrów
  • Sylwia Jaźwicz I miejsce w sztafecie 4x100 m podczas XXXVI Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego, I miejsce w sztafecie 4x100 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska W Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4 x 100 metrów
  • Klaudia Petters w czasie międzynarodowych zawodów International Swim & Masters Meeting „ Sheraton CUP” zajęła: I miejsce 400 m st. dowolnym, II miejsce 800 m st. dowolnym, III miejsce 200 m st. dowolnym, III miejsce 200 m st. grzbietowym, I miejsce w ogólnopolskim Gran Prix “ Kaczmarek Elektric”. Kolarstwo MTB – 21 km, II miejsce w ogólnopolskim Gran Prix “ Kaczmarek Elektric”, Kolarstwo MTB – 25 km. W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Torpeda CUP”, II miejsce 200 m zmiennym, II miejsce 100 m st. grzbietowym oraz III 50 m stylu dowolnym
  • Mateusz Tofil I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w skoku wzwyż, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce w biegu na 110 m. p.pł. w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, Mistrz Polski w biegu na 110 m przez płotki w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Julita Węglicka III miejsce w V Międzynarodowy Mityng Pływacki – 200 m stylem zmiennym, IV miejsce Międzynarodowe Zawody Pływackie – 200 m stylem motylkowy i 400 m stylem zmiennym, I miejsce w Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie – 100 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym
  • Jakub Patreucha i Patryk Patreucha I miejsce w Mistrzostwach Świata Młodzików w Brydżu Sportowym, I miejsce w Mistrzostwa Polski Młodzików w Brydżu Sportowym – Turniej Par, Turniej Drużynowy, I miejsce w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Brydżu Sportowym
  • Nicolas Twardowski III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju WTK w Tenisie Ziemnym,
  • Miłosz Drużga II miejsce w Mistrzostwach Polski MUAY THAI- kategoria do 36 kg
  • Aleksandra Niezgoda I miejsce w biegu na 100m w Finale Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej, I miejsce w sztafecie 4x100 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Łodzi w sztafecie 4 x 100 metrów
  • Dominik Stec Mistrz Polski w rzucie oszczepem w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjdzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Damian Borysewicz Mistrz Polski w pchnięciu kulą w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazajdzie Lekkoatletycznej
  • Tobiasz Burzyński wicemistrz Polski w biegu na 1000 metrów w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce w biegu na 2000m w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazajdzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Kacper Popławski I miejsce w biegu na 300m ppł w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazajdzie Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Jakub Karaban I miejsce w skoku o tyczce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Gracjan Kozak I miejsce w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Arkadiusz Domański II MIEJSCE Walki CEFTA 2014 Międzynarodowy Turniej Taekwondo, III MIEJSCE Ogólnopolski Turniej Taekwondo walki, III MIEJSCE Ogólnopolski Turniej Taekwondo trójbój, III MIEJSCE - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
  • Maciej Leszczyński I miejsce w Mistrzostwa Polski w koszykówce U-16M, I miejsce w Finale Dolnośląskim Gimnazjady w koszykówce
  • Jacek Myjkowski, Mateusz Giergielewicz, Nikodem Borecki, Patryk Durda, Marcel Chlastawa, Wojciech Mocny, Oskar Śliwiński, Kornel Kuczyński, Kacper Kozłowski, Dawid Strojek I miejsce w Finale Dolnośląskim Gimnazjady w koszykówce
  • Mateusz Kwieciński I miejsce drużynowo w Finale Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Oskar Wójcik, Jakub Rissmann, Igor Suski, Oskar Rajczakowski, Dominik Janiec, Mateusz Braszko, Mateusz Majszczyk, Jakub Szabłowski, Paweł Piasecki, Dawid Kupcza 10 miejsce w finale Ogólnopolskim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, I miejsce w Finale Dolnośląskim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP
  • Przemysław Mienculewicz I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Piotr Posłuszny I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazajdzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Michał Bober I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Damian Biernacki I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Jarosław Hutnik Brązowy medalista Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Natalia Mysiak 14 Międzynarodowy Konkurs Rysunku Dziecięcego w Japonii – I miejsce
  • Julia Kędzierska, Wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Twórczości Sztuki Dziecka „Światło”, I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Europa naszym wspólnym domem”
  • Agata Pasierbiewicz „Bestiarium, czyli zwierząt wszelakich przedstawienie” III miejsce
  • Karolina Guzowska I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Podróże Marzeń – Meksyk I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie na dzieło w stylu surrealistycznym – Jajko większe od kury
  • Weronika Sałaciak Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Podróże Marzeń – Meksyk
  • Martyna Wolańska Wyróżnienie pierwszej kategorii klas I-III VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Malowane poezją”
  • Tomasz Janik I miejsce w wojewódzkim konkursie plastyczno – historycznym pt. „Szare szeregi”
  • Adam Borkowski I miejsce w międzynarodowym 61. Europejskim Konkursie plastycznym „Europa w szkole”
  • Emilia Wysocka II miejsce w międzynarodowym 61. Europejskim Konkursie plastycznym „Europa w szkole”
  • Emilia Nebesna IV miejsce w Ogólnopolski Konkurs na Plakat „Miasto 44”
  • Aicha Hanaf wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Barwy lasu” 2014
  • Amelia Nieradka Wyróżnienie II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Zabierz mnie tam wyobraźnią”
  • Nadia Kądziela I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Europa w szkole”
  • Amelia Wójtowicz II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Europa w szkole”
  • Martyna Sacher Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym ,,Norwegia – taką ją widzę” – w ramach projektu Materia Prima.3. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy. Bieguny Kultury II nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Zabierz mnie tam wyobraźnią”
  • Dominik Rak I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Aniele Stróżu Mój”
  • Roksana Gwiazdoń I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,, Europa w szkole”Laura Drzewiecka II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Europa w szkole”
  • Klaudia Kowalik Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli JP II”
  • Wiktoria Przybylska Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli JP II”
  • Łukasz Janiec Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli JP II”
  • Laura Rogala II miejsce drużynowo w ogólnopolskim Konkurs Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu 2015” w kategorii „Wiedza o Morzu”
  • Tomasz Janeczek II miejsce drużynowo w ogólnopolskim Konkurs Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu 2015” w kategorii „Wiedza o Morzu” III miejsce indywidualnie w ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu 2015” w kategorii Wiedza o Morzu
  • Denis Laudani, Zuzanna Hryniewicz, Dominika Makówka, Oliwia Kolińska, Aleksandra Wiśniewska, Julia Czeczko, Kacper Karasiński, Zofia Kołodziej Laureaci IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Zofia Kołodziej Laureatka V Dolnośląskiej Gali Talentów
  • Magdalena Cichorzewska Laureatka w etapie wojewódzkim IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Karol Łużny Laureat V Dolnośląskiej Gali Talentów
  • Elisa Laudani I miejsce w Dolnośląskim Konkursie Młodych Talentów „Piosenka”
  • Julia Gołębiowska I miejsce w Dolnośląskim Konkursie Młodych Talentów „Piosenka”
  • Dorota Leszczyńska, Aleksandra Kiepura, Marika Zdunek, Eliza Sondaj, Tomasz Cysewski Laureaci IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Radosław Kalamarz Laureat w etapie wojewódzkim IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Hanna Druzgała Laureaci IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Anna Wróblewska Laureaci IX Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
  • Jakub Dziuba, Jan Dziuba Laureaci V Dolnośląskiej Gali talentów
  • Julia Babijczuk I miejsce w XVI ogólnopolskim Turnieju Zespołów Tanecznych.