Ambasadorzy Bośni i Hercegowiny oraz Serbii goszczą w Bolesławcu

Ambasadorzy Bośni i Hercegowiny oraz Serbii goszczą w Bolesławcu
fot. BOK-MCC Do naszego miasta przybędą wyjątkowi goście. Ambasadorowie z rodzinami i przedstawicielka Komisji Europejskiej otworzą. XV Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej.

15-sta edycja Festiwalu zaprezentuje bogatą kulturę regionu południowej Europy. Ideą Festiwalu jest integracja ludności, która osiedliła się na tym regionie po II wojnie światowej oraz uchronienie od zapomnienia tradycji, języka i obyczajów reemigrantów z krajów byłej Jugosławii.

Impreza oficjalnie rozpocznie się w sobotę o 15:00. Po uroczystym przywitaniu gości i mieszkańców chorwacki zespół Jovalius Bend da sygnał do tańca. Kolo zatańczą z mieszkańcami Natalia Szczucka dyrektorka Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, Magdalena Żelazny-Stokłosa przedstawicielka Komisji Europejskiej, Duško Kovačević Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Bośni i Hercegowiny w Rzeczypospolitej Polskiej, Radojko Bogojević Ambasador Serbii, Leon Źulj burmistrz miasta Valpovo, Zvonko Bariśić sekretarz miasta Valpovo, dyrektor Instytucji działalności kulturalnej Ante Evetović Miroljub, Mirjana Pauśak kierownik-kustosz Muzeum Valpova w Instytucji działalności kulturalnej Ante Evetović Miroljub” oraz Adrijana Jurij przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Kulturalnego „Wisła” z Osijeku.

Logo KGHMLogo KGHMfot. KGHM

 

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC