Bolesławiecka ceramika na mapie od premiera

Bolesławiecka ceramika na mapie od premiera
fot. G. Hanaf Dzbanek w stempelki symbolizuje Bolesławiec na mapie „Polska – 25 lat wolności”. Obrazkowy przewodnik po Polsce można było zamówić w Kancelarii Premiera.
istotne.pl mapa polski, ceramika bolesławiecka

To świetna informacja dla naszego miasta i najlepsza ocena promocji Bolesławca jako miasta ceramiki. Na mapie Polski, autorstwa znanych rysowników Aleksandry i Daniela Mizielińskich, umieszczono rysunki charakteryzujące dane miasta: obok Warszawy narysowano m.in. Kolumnę Zygmunta, obok Krakowa Wawel. W miejscu Bolesławca jest duży ceramiczny dzbanek w stempelki i podpis: ceramika bolesławiecka.

Mapa rozdawana przez Kancelarię Premiera (wysyłano ją za darmo każdej osobie, która złożyła zamówienie), to również propozycja interaktywnej zabawy. Autorzy zachęcają do odkrywania Polski wraz z rodzicami i dziadkami. Proponują również, by dzieci same dorysowały na mapie to, co według nich, charakteryzuje daną miejscowość. Mali bolesławianie mogą obok ceramicznego dzbanka domalować wiele rzeczy, na przykład: wiadukt, Muzeum Ceramiki, Napoleona Bonaparte albo Teatr Stary, kino Forum lub basen „Orka”.

Aicha z mapą Polska 25 lat wolnościAicha z mapą Polska 25 lat wolnościfot. G. Hanaf