DKF w grudniu

DKF w grudniu
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała Pięć ambitnych dokonań światowej i rodzimej kinematografii w grudniowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Karnety już w sprzedaży.
istotne.pl dkf, kino forum

W pierwszy poniedziałek grudnia „Mama”, zdaniem wielu recenzentów najlepszy film tego roku. Obraz był nominowany do Złotej Palmy w Cannes, dostał Nagrodę Jury. Niezwykły, sugestywny obraz relacji matki i syna z ADHD. Na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2014 nagrodzony Brązową Żabą.

W następnym tygodniu „Gottland”, pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów oparte na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła.

W trzeci poniedziałek miesiąca „Zaginiona dziewczyna”, ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn, opowieść o wzlotach i upadkach pewnego małżeństwa. Wszystko podane z czarnym humorem.

W poniedziałek, 22 grudnia, „ Jak dogonić szczęście”, ujmująca pozytywną energią ekranizacja światowego bestsellera François Lelorda. Próba odpowiedzi na pytania o to, czym jest szczęście i jak je osiągnąć.

Podczas ostatniego spotkania w tym roku na ekranie „Droga krzyżowa”. Film otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Berlinale 2014). Szczegóły na stronie kina Forum.