Edukacja teatralna w Forum

Edukacja teatralna w Forum
fot. BOK-MCC Na deskach Forum dzieci i młodzież obejrzą dziesięć spektakli w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa, Teatru Polskiego z Wrocławia oraz Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.
istotne.pl bok mcc, kino forum

W Forum przedstawienia dla blisko 4 000 widzów przygotował BOK-MCC. Dla uczniów szkół podstawowych Teatr Współczesny z Krakowa czterokrotnie wystawia wzruszającą historię „W krainie Króla Lwa”. Za pomocą egzotycznych kostiumów, profesjonalnych masek i pulsujących, etnicznych rytmów aktorzy przenoszą widzów w kolorowy świat afrykańskiej sawanny. Niepowtarzalnego wymiaru widowiska dopełniają żywiołowo wykonane piosenki połączone z precyzyjną choreografią, które wzbogacają teatralną inscenizację przez co dostarczają najmłodszym widzom wielu niezapomnianych wrażeń.

Nieco starszej widowni w spektaklu „Dziady”, krakowski teatr przybliża fenomen mickiewiczowskiego dzieła, wciągając widzów w świat wyobraźni poety.
Natomiast w sztuce „Pan Twardowski” z dużą dozą humoru aktorzy przedstawiają barwne perypetie Pana Twardowskiego. Opowieść pouczająca, zabawna, pełna magii ale i prawd o życiu wprowadza młodą widownię w atmosferę tajemniczych krakowskich legend.

W przyszłym tygodniu Teatr Polski z Wrocławia wystawi dwukrotnie spektakl „Ferdydurke” a Teatr Moich Marzeń z Chorzowa zaprezentuje muzyczne przedstawienia w „80 dni dookoła świata” i „O czerwonym Kapturku …”.

Edukacja teatralna w ForumEdukacja teatralna w Forumfot. BOK-MCC
Edukacja teatralna w ForumEdukacja teatralna w Forumfot. BOK-MCC