Nowy sprzęt dla bolesławieckich strażaków

Nowy sprzęt dla bolesławieckich strażaków
fot. www.powiatzgorzelecki.pl Marszałek województwa, Cezary Przybylski zapewnia, że do Bolesławca trafi drabina samochodowa o zasięgu 42m z kamerą termowizyjną.
istotne.pl straż pożarna, cezary przybylski

W przyszłym roku zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt dla jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z Dolnego Śląska. Strażacy korzystać będą mogli z nowoczesnych pojazdów pożarniczych przeznaczonych do prowadzenia działań gaśniczych na obszarach leśnych.

Sprzęt trafi do trzech powiatów województwa dolnośląskiego: bolesławieckiego, polkowickiego i zgorzeleckiego. – W ramach realizacji projektu zakupione zostaną: drabina samochodowa o zasięgu 42m z kamerą termowizyjną (SD-42), samochód operacyjny typu bus z wyposażeniem (SOp) oraz dwa samochody rozpoznawczo-ratownicze z modułem gaśniczym do działań w lesie (SLRR) – mówi marszałek województwa, Cezary Przybylski.

Sprzęt zostanie sfinansowany z projektu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej „Bezpieczny Dolny Śląsk – wzmocnienie systemu ochrony przeciwpożarowej Obszarów Natura 2000 – Bory Dolnośląskie”. Wartość projektu: 3.151.800 zł. Wartość dofinansowania: 2.679.030 zł