Wybory – gdzie i jak głosować?

Wybory – gdzie i jak głosować?
fot. Krzysztof Gwizdała Prezentujemy informację, w jaki sposób głosować, by głos był ważny. Podajemy też adresy komisji obwodowych z przynależnymi rejonami.
istotne.pl wybory

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy w nich prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych.

Wybory prezydenta, burmistrza lub wójta

Głosujemy na karcie koloru różowego. Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x”(dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.
Gdy o fotel wójta w gminie ubiega się tylko jeden kandydat (Gmina Warta Bolesławiecka i Osiecznica) także głosujemy na karcie koloru różowego. Głosuje się za kandydatem lub przeciw kandydatowi. Wyborca głosuje za wyborem kandydata, stawiając znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce oznaczonej słowem „TAK” z lewej strony obok nazwiska kandydata. Wyborca głosuje przeciwko wyborowi kandydata, stawiając znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce oznaczonej słowem „NIE” z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Wybory do rady miasta, rady gminy

Głosujemy na karcie koloru białego. Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x”(dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Wybory do rady powiatu

Głosujemy na karcie koloru żółtego. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.

Wybory do sejmiku wojewódzkiego

Głosujemy na karcie koloru niebieskiego. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.

Gdzie głosują mieszkańcy Bolesławca:

Spis 113 kandydatów

Okręg wyborczy nr 1
Ulice: Agatowa, Bazaltowa, Bukowa, Ceramiczna 1-13, nieparzyste: 15-21, Cisowa, Górska, Grabowa, II Armii Wojska Polskiego, Jarzębinowa, Jasna, Jemiołowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kamienna, Kamionkowa, Modrzewiowa, Morelowa, Skalna, Sosnowa, Spacerowa, Świerkowa, Widok, Zabobrze, Żwirowa.
Lokal wyborczy: Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 3, ul. Ceramiczna 5.

Okręg wyborczy nr 2
Ulice: Astrów, Bławatkowa, Bratków, Czerwonych Maków, Irysów, Jaśminowa, Konwaliowa, Narcyzów, Ptasia, Różana, Rumianków, Sadowa, Słoneczników, Stokrotek, Storczyków, Szarotek, Tulipanowa, Zaułek Sasanek.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Ceramiczna 5.

Okręg wyborczy nr 3
Ulice: Ceramiczna parzyste: 14-24a,25-81, Dolne Młyny 21-82, Generała Józefa Bema, Kazimierza Wielkiego, Konstytucji 3 Maja, Mostowa, Nadrzeczna, Stanisława Małachowskiego, Tunelowa, Wiaduktowa.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Dolne Młyny 60.

Okręg wyborczy nr 4
Ulice: Akacjowa, Brzozowa, Elizy Orzeszkowej, Góralska, Graniczna, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Klonowa, Lipowa, Łąkowa, Miodowa, Romualda Traugutta, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Słowiańska, Stolarska, Topolowa, Wałowa, Wierzbowa.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Dolne Młyny 60.

Okręg wyborczy nr 5
Ulice: Augusta Cieszkowskiego, Dębowa, Franciszka Salezego Jezierskiego, Stanisława Staszica, Rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Walerego Wróblewskiego.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Dolne Młyny 60.

Okręg wyborczy nr 6
Ulice: Adama Mickiewicza, Bartosza Głowackiego, Ekonomiczna, Kaszubska, Modłowa, Ogrodowa, Plac Wolności, Polna, Przemysłowa, Tadeusza Kościuszki.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 3, ul. Juliusza Słowackiego 2.

Okręg wyborczy nr 7
Ulice: K.I. Gałczyńskiego, Staroszkolna.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 2, ul. Jana Pawła II 38c.

Okręg wyborczy nr 8
Aleja Tysiąclecia 32A-46, ul. Jana Pawła II 6-56.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 2, ul. Jana Pawła II 38c.

Okręg wyborczy nr 9
Ulice: Aleja Tysiąclecia 1-31, Fabryczna, Jagiellonów, Jana Pawła II 2A-4B, Melchiora Wańkowicza, Piastów, Spokojna, Spółdzielcza.
Lokal wyborczy: Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 6, ul. Piotra i Pawła 2.

Okręg wyborczy nr 10
Ulice: Bronisława Kosiby, Czesława Miłosza, Gabriela Narutowicza, Gen. Franciszka Kleeberga, Konradowska, Mikołaja Kopernika, Murarska, Stefana Starzyńskiego 45-94, Zielona.
Lokal wyborczy: Gimnazjum Samorządowe Nr 2, ul. Bielska 5.

Okręg wyborczy nr 11
Ulice: Jana Kilińskiego, Stefana Starzyńskiego 1-43.
Lokal wyborczy: Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Zygmunta Augusta 16b.

Okręg wyborczy nr 12
Ulice: Aleja Wojska Polskiego, Artyleryjska, Emilii Plater, Generała Władysława Andersa, Hugo Kołłątaja, Kasztanowa, Krótka, Łasicka, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Niepodległości, Plac Pokoju, Saperska, Stefana Żeromskiego, Wojciecha Korfantego, Zagłoby.
Lokal wyborczy: Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Al. Wojska Polskiego 6 lokal: 1a.

Okręg wyborczy nr 13
Ulice: Karola Marcinkowskiego, Parkowa, Plac Księdza Prałata Władysława Rączki, Podgórna, Słoneczna, Stefana Okrzei, Zaułek, Zygmunta Augusta.
Lokal wyborczy: Gimnazjum Samorządowe Nr 2, ul. Bielska 5.

Okręg wyborczy nr 14
Ulice: Gen. Władysława Sikorskiego, Ignacego Domeyki, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki, Jana Sobieskiego, Janusza Meissnera, Jeleniogórska, Karkonoska, K.K.Baczyńskiego, Leśna, Lubańska, Ludwika Pasteura, MJR Henryka Sucharskiego, Obrońców Westerplatte, Piotra Skargi, Plac Świętego Krzyża, Pod Lasem, Robotnicza, Rzemieślnicza, Stanisława Dąbka, Stefana Batorego, Ślusarska, Willowa, Wincentego Witosa, Zbigniewa Herberta, Zwycięstwa.
Lokal wyborczy: Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Mikołaja Brody 17.

Okręg wyboczy nr 15
Ulice: Garncarska, Gdańska, Henryka Sienkiewicza, Majora Hubala, Orląt Lwowskich, Powstańców Warszawy, Rotmistrza Pileckiego, Śluzowa, Warszawska, Władysława Reymonta, Żołnierzy Wyklętych.
Lokal wyborczy: Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 7, ul. Górne Młyny 5.

Okręg wyborczy nr 16
Ulice: 10 Marca, 1 Maja, Aleja Partyzantów, Armii Krajowej, Bobrowa, Bohaterów Getta, Bolesława Prusa, Dolne Młyny 1A-5, Górne Młyny, Grunwaldzka, Karpecka, Kwiatowa, Mała, Magistracka, Masarska, Mazowiecka, Orla, Piaskowa, Plac Piastowski, Plac Zamkowy, Pomorska, Rondo Jerzego Szmajdzińskiego, Rajska, Sportowa, Szkolna, Targowa, Wesoła, Władysława Łokietka, Zgorzelecka.
Lokal wyborczy: Miejskie Przedszkole Publiczne Nr, ul. Górne Młyny 5.

Okręg wyborczy nr 17
Ulice: Bankowa, Braci Śniadeckich, Fryderyka Chopina, Ignacego Daszyńskiego, Kościelna, Rynek, Sądowa, Sierpnia 80, Tamka, Teatralna, Zacisze.
Lokal wyborczy: Pałac Ślubów, Ratusz - Rynek 41.

Okręg wyborczy nr 18
Ulice: Bolesława Kubika, Józefa Wybickiego, Komuny Paryskiej, Marcina Opitza, Michała Drzymały, Michała Kutuzowa, Mikołaja Brody, Obrońców Helu, Wąska.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Mikołaja Brody 12.

Okręg wyborczy nr 19
Ulice: Adama Asnyka, Dzieci Wrześni, Górników, Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów, Ignacego Łukasiewicza, Karola Miarki, Plac Ks.Jerzego Popiełuszki, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Mikołaja Brody 12.

Okręg wyborczy nr 20
Ulice: Bielska, Cicha, Mariana Buczka.
Lokal wyborczy: Gimnazjum Samorządowe Nr 2, ul. Bielska 5.

Okręg wyborczy nr 21
Bolesława Chrobrego, Ciesielska, Hutnicza, Juliusza Słowackiego, Królowej Jadwigi, Piotra i Pawła, Żwirki i Wigury.
Lokal wyborczy: Miejski Zespół Szkół Nr 3, ul. Juliusza Słowackiego 2.

Głosować mogą także osoby przebywające w szpitalach, w powiatowym przy ul. Jeleniogórskiej 4, wojewódzkim przy Alei Tysiąclecia 30 oraz w domu pomocy społecznej przy ul. Piastów 17.

Gdzie głosują mieszkańcy Gminy Wiejskiej Bolesławiec:

Okręg wyborczy nr 1
Miejscowości: Nowe Jaroszowice, Suszki, Żeliszów.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Żeliszów 102A.

Okręg wyborczy nr 2
Miejscowości: Bożejowice, Rakowice.
Lokal wyborczy: Zespół Szkolno-Przedszkolny, Bożejowice 1.

Okręg wyborczy nr 3
Miejscowości: Kraszowice, Nowa, Otok.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Otok 44C.

Okręg wyborczy nr 4
Miejscowość: Brzeźnik.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Brzeźnik 37.

Okręg wyborczy nr 5
Miejscowości: Dobra, Mierzwin.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Dobra 94.

Okręg wyborczy nr 6
Miejscowości: Dąbrowa Bolesławiecka, Golnice, Krępnica.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa, Dąbrowa Bolesławiecka 43.

Okręg wyborczy nr 7
Miejscowości: Bolesławice, Chościszowice, Łąka.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa, Dąbrowa Bolesławiecka 43.

Okręg wyborczy nr 8
Miejscowości: Kozłów, Parkoszów, Stara Oleszna, Trzebień, ulice: Bolesławiecka, Brzozowa, Kolejowa, Kolorowa, Kościelna, Mostowa, Parkowa, Polna, Strażacka, Trzebień Mały.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Trzebień ul. Lipowa 5.
Okręg wyborczy nr 9
Miejscowość: Trzebień, ulice: Leśna, Świerkowa.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Trzebień ul. Lipowa 5.

Okręg wyborczy nr 10
Miejscowości: Kraśnik Dolny, Lipiany.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Kraśnik Dolny 24C.

Okręg wyborczy nr 11
Miejscowości: Kraśnik Górny, Nowa Wieś.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Kraśnik Dolny 24C .

Okręg wyborczy nr 12
Miejscowość: Kruszyn, ulice: Agatowa, Akacjowa, Bukowa, Bursztynowa, Cyprysowa, Dębowa, Główna, Jabłoniowa, Klonowa, Rubinowa, Sosnowa, Szmaragdowa, Świerkowa, Topolowa, Turkusowa, Wiśniowa.
Lokal wyborczy: Centrum Administracyjno-Kulturalne, Kruszyn ul. Kasztanowa 1B.

Okręg wyborczy nr 13
Miejscowość: Kruszyn, ulice: Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czeremchowa, Czereśniowa, Głogowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Lipowa, Morwowa, Olchowa, Orzechowa, Świętojańska, Wiązowa, Wierzbowa.
Lokal wyborczy: Centrum Administracyjno-Kulturalne, Kruszyn ul. Kasztanowa 1B.

Okręg wyborczy nr 14
Miejscowość: Ocice.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Ocice 54B.

Okręg wyborczy nr 15
Miejscowości: Łaziska, Stare Jaroszowice.
Lokal wyborczy: Dom Ludowy, Łaziska 30A.

Gdzie głosują mieszkańcy miasta i gminy Nowogrodziec:

Okręg wyborczy nr 1
Miejscowość: Czerna.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Czernej, Czerna 52.

Okręg wyborczy nr 2
Miejscowość: Gierałtów: nr 1-238, 251-255, od 260 do końca.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Gierałtowie, Gierałtów 47.

Okręg wyborczy nr 3
Miejscowości: Godzieszów, Gierałtów: nr 239-250, 256-259.
Lokal wyborczy: Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Godzieszowie, Godzieszów 96.

Okręg wyborczy nr 4
Miejscowość: Gościszów nr 1-155A; nieparzyste: 157-159;160-166; 175-176; nieparzyste: 179A-179B.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Gościszowie, Gościszów 152.

Okręg wyborczy nr 5
Miejscowość: Gościszów nr parzyste: 156-158B; 167-174A; od 177 do 179; od 180 do końca.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Gościszowie, Gościszów 152.

Okręg wyborczy nr 6
Miejscowość: Milików.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Milikowie, Milików 146.

Okręg wyborczy nr 7
Miejscowość: Nowa Wieś, Kierżno, Kolonia Bieniec, Zebrzydowa nr 260-269.
Lokal wyborczy: Zespół Szkół w Nowej Wsi, Nowa Wieś 26a.

Okręg wyborczy nr 8
Miejscowość: Zebrzydowa nr 1-259a; od 270 do końca.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Zebrzydowej, Zebrzydowa 52.

Okręg wyborczy nr 9
Miejscowości: Nowogrodziec, ulice: 1 Maja, Bolesławiecka, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Heweliusza, Karola Szymanowskiego, Klasztorna, Morelowa, Nowogrodzka, Ogrodowa, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Stanisława Moniuszki, Wiśniowa, Witolda Lutosławskiego, Wrzosowa; Zabłocie.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu, ul. Sienkiewicza 8.

Okręg wyborczy nr 10
Miejscowość: Nowogrodziec, ulice: Henryka Brodatego, Kolejowa, Kościelna, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Robotnicza, Różana, Strzelecka, Szkolna, Wesoła.
Lokal wyborczy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, Lubańska 42a.

Okręg wyborczy nr 11
Miejscowość: Nowogrodziec, ulice: Adama Asnyka, Bukowa, Cicha, Fryderyka Chopina, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Górników, Grabowa, Jodłowa, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Krótka, Janusza Kusocińskiego, Lipowa, Miodowa, Parkowa, Podleśna, Stanisława Chomontowicza, Szpitalna, Wąska.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu, ul. Sienkiewicza 8.

Okręg wyborczy nr 12
Miejscowość: Nowogrodziec, ulice: 22 Lipca, Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Garncarska, Kamienna, Kaolinowa, Leśna, Lubańska, Łąkowa, Ołdrzychowska, Juliusza Słowackiego, Zielona.
Lokal wyborczy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, Lubańska 42a.

Okręg wyborczy nr 13
Miejscowości: Nowogrodziec ulice: Młyńska, Polna; Parzyce.
Lokal wyborczy: Budynek nr 63 w Parzycach (były Ośrodek Kultury w Parzycach), Parzyce 63.

Okręg wyborczy nr 14
Miejscowości: Wykroty, ulice: 22 Lipca: nieparzyste od 57 do 83 oraz 84-107, Mikołaja Kopernika, Krótka, Adama Mickiewicza, Polna, Hanki Sawickiej: nieparzyste od 11 do 13 oraz od 14 do końca, Władysława Sikorskiego; Zagajnik.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Wykrotach, Wykroty ul. 22 Lipca 27.

Okręg wyborczy nr 15
Miejscowość: Wykroty, ulice: 22 Lipca: od 1 do 56, parzyste: 58-82, od 108A do końca, Kolejowa, Parkowa, Pocztowa, Wyzwolenia, Stawowa, Wąska, Hanki Sawickiej: od 1 do 10 oraz 12.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Wykrotach, Wykroty ul. 22 Lipca 27.

Swój głos mogą także oddać osoby przebywające w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu przy ul. Cichej 4.

Gdzie głosują mieszkańcy Gminy Osiecznica:

Okręg wyboczy nr 1
Miejscowość: Osieczów.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Tomisławiu, Tomisław 63A.

Okręg wyborczy nr 2
Miejscowość: Tomisław od nr 1 do nr 63.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Tomisławiu, Tomisław 63A.

Okręg wyborczy nr 3
Miejscowość: Tomisław od nr 64 do nr 126.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Tomisławiu, Tomisław 63A.

Okręg wyborczy nr 4
Miejscowość: Kliczków.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osiecznicy, ul. Lubańska 29b.

Okręg wyborczy nr 5
Miejscowość: Osiecznica, ulice: Czerwonych Maków, Jasna, Jesionowa, Jodłowa, Krótka, Kwiatowa, Liliowa, Lubańska, Piaskowa, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Świerkowa, Tulipanowa, Wspólna, Żagańska, Bratków, Różana.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osiecznicy, ul. Lubańska 29b.

Okręg wyborczy nr 6
Miejscowość: Osiecznica, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Czereśniowa, Dębowa, Kasztanowa, Klonowa, Leśna, Lipowa, Ogrodowa, Osiedlowa, Parkowa, Polna, Porzeczkowa, Ruszowska, Rzeczna, Sosnowa, Widokowa, Wiśniowa, Wrzosowa.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osiecznicy, ul. Lubańska 29b.

Okręg wyborczy nr 7
Miejscowość: Przejęsław.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Przejęsławiu, Przejęsław 10a.

Okręg wyborczy nr 8
Miejscowość: Ławszowa od nr 1 do nr 50, od nr 130 do nr 132.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Ławszowej, Ławszowa 81.

Okręg wyborczy nr 9
Miejscowość: Ławszowa od nr 51 do nr 129.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Ławszowej, Ławszowa 81.

Okręg wyborczy nr 10
Miejscowości: Bronowiec, Parowa od nr 1 do nr 76; Poświętne.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Parowej, Parowa 89A.

Okręg wyborczy nr 11
Miejscowość: Parowa od nr 78 do nr 168.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Parowej, Parowa 89A.

Okręg wyborczy nr 12
Miejscowość: Ołobok.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska w Ołoboku, Ołobok 63.

Okręg wyborczy nr 13
Miejscowości: Leśny Dwór, Luboszów, Świętoszów, ulice: Sosnowa, Szkolna, Żagańska, Bukowa, Gimnazjalna, Wiśniowa.
Lokal wyborczy: Zespół Szkół w Świętoszowie, Świętoszów ul. Szkolna 10.

Okręg wyborczy nr 14
Miejscowość: Świętoszów, ulice: Husarska, Akacjowa, Saperska.
Lokal wyborczy: Zespół Szkół w Świętoszowie, Świętoszów ul. Szkolna 10.

Okręg wyborczy nr 15
Miejscowość: Świętoszów, ulice: Brzozowa, Internatowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Koszarowa, Kwiatowa, Różana, Świerkowa, Ułańska, Dębowa, Kościelna, Lipowa, Malinowa, Marszowa, Polna, Sportowa, Sztabowa.
Lokal wyborczy: Zespół Szkół w Świętoszowie, Świętoszów ul. Szkolna 10.

Gdzie głosują mieszkańcy Gminy Gromadka:

Okręg wyborczy nr 1
Miejscowość: Borówki.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, Gromadka ul. Szkolna 9.

Okręg wyborczy nr 2
Miejscowość: Gromadka, ulice: 11 Listopada, Kasztanowa, Wincentego Witosa.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, Gromadka ul. Szkolna 9.

Okręg wyborczy nr 3
Miejscowość: Gromadka, ulice: Akacjowa, Czereśniowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Łąkowa, Orzechowa, Osiedlowa, Różana, Spokojna, Wiśniowa, Wrzosowa.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, Gromadka ul. Szkolna 9.

Okręg wyborczy nr 4
Miejscowość: Gromadka, ulice: Adama Mickiewicza, Działkowa, Gen. Władysława Sikorskiego, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Sportowa.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, Gromadka ul. Szkolna 9.

Okręg wyborczy nr 5
Miejscowość: Gromadka, ulice: Cypriana Kamila Norwida, Leśna, Okrężna, Słoneczna, Szkolna.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, Gromadka ul. Szkolna 9.

Okręg wyborczy nr 6
Miejscowość: Gromadka, ulice: Dębowa, Fabryczna, Krótka, Krzywa, Lipowa, Lubińska, Odlewników, Ogrodowa, Polna, Sosnowa, Stawowa.
Lokal wyborczy: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, Gromadka ul. Szkolna 9.

Okręg wyborczy nr 7
Miejscowość: Wierzbowa.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Wierzbowej, Wierzbowa 57A.

Okręg wyborczy nr 8
Miejscowość: Różyniec.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Różyńcu, Różyniec 41B.

Okręg wyborczy nr 9
Miejscowości: Motyle, Pasternik.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Wierzbowej, Wierzbowa 57A.

Okręg wyborczy nr 10
Miejscowość: Osła: nr 1-90.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Różyńcu, Różyniec 41B.

Okręg wyborczy nr 11
Miejscowość: Krzyżowa: nr: 1-75.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Różyńcu, Różyniec 41B.

Okręg wyborczy nr 12
Miejscowość: Krzyżowa: nr 76-106, Osła: nr 92-127.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Różyńcu, Różyniec 41B.

Okręg wyborczy nr 13
Miejscowość: Nowa Kuźnia.
Lokal wyborczy: Świetlica wiejska w Wierzbowej, Wierzbowa 57A.

Okręg wyborczy nr 14
Miejscowość: Modła: nr 1-13, 15-18, 27-47, 50, 52-56A, 73-96.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Modle, Modła 76.

Okręg wyborczy nr 15
Miejscowości: Patoka, Modła: nr 14, 19-26, 48-49, 50A-51, 57-72, 98-100.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa w Modle, Modła 76.

Gdzie głosują mieszkańcy Gminy Warta Bolesławiecka:

Okręg wyborczy nr 1
Miejscowość: Warta Bolesławiecka od nr 1 do nr 59.
Lokal wyborczy: Urząd Gminy Warta Bolesławiecka 40C.

Okręg wyborczy nr 2
Miejscowość: Warta Bolesławiecka od nr 60 do końca.
Lokal wyborczy: Urząd Gminy Warta Bolesławiecka 40C.

Okręg wyborczy nr 3
Miejscowość: Wartowice.
Lokal wyborczy: Urząd Gminy Warta Bolesławiecka 40C.

Okręg wyborczy nr 4
Miejscowość: Tomaszów Bolesławiecki od nr 1 do nr 137.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego Tomaszów Bolesławiecki 96.

Okręg wyborczy nr 5
Miejscowość: Tomaszów Bolesławiecki od nr 138 do końca.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego Tomaszów Bolesławiecki 96.

Okręg wyborczy nr 6
Miejscowość: Tomaszów Bolesławiecki – osiedle.
Lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego Tomaszów Bolesławiecki 96.

Okręg wyborczy nr 7
Miejscowość: Raciborowice Górne od nr 4 do nr 130.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska Raciborowice Górne 196.

Okręg wyborczy nr 8
Miejscowość: Raciborowice Górne od nr 1A do nr 3C i od nr 131 do końca.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska Raciborowice Górne 196.

Okręg wyborczy nr 9
Miejscowość: Iwiny.
Lokal wyborczy: Zespół Szkolno-Przedszkolny Iwiny Osiedle I 6.

Okręg wyborczy nr 10
Miejscowość: Iwiny osiedle I i II.
Lokal wyborczy: Zespół Szkolno-Przedszkolny Iwiny Osiedle I 6.

Okręg wyborczy nr 11
Miejscowość: Lubków.
Lokal wyborczy: Zespół Szkolno-Przedszkolny Iwiny Osiedle I 6.

Okręg wyborczy nr 12
Miejscowości: Szczytnica wieś od nr 1 do nr 82; budynki osiedla nr 101, 102, 106; sołectwo Wilczy Las.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska Szczytnica 34A.

Okręg wyborczy nr 13
Miejscowość: Szczytnica - budynki osiedla bez numerów 101, 102, 106.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska Szczytnica 34A.

Okręg wyborczy nr 14
Miejscowości: Jurków, Raciborowice Dolne od nr 1-40.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska Raciborowice Górne 196.

Okręg wyborczy nr 15
Miejscowość: Raciborowice Dolne od nr 41 do końca.
Lokal wyborczy: Świetlica Wiejska Raciborowice Górne 196.