Poranek na bis

Poranek na bis
fot. BOK-MCC Kino Forum zaprasza najmłodszych widzów na sobotnie poranki. Bilet wstępu tylko 9 złotych.
istotne.pl forum, poranek na bis

W najbliższą sobotę, 8 listopada, o 12:15 w kinie Forum film „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa”. Będzie to wyjątkowa animacja. Nie tylko ze względu na warstwę wizualną, ale i na temat dotyczący problemów w życiu dziecka i oswojeniu się z informacją o odejściu kogoś bliskiego.

Film wielokrotnie nagradzany na festiwalach dla dzieci w niezwykły i dostosowany do wieku małych widzów sposób porusza tematy trudne, ale i niezwykle istotne. „Jeanem opiekuje się niania i zapracowany tata. Chłopiec nie wie, że jego mama nie żyje. Bliscy utrzymują go w przekonaniu, że jest w podróży. Aby prawda nie wyszła na jaw, przyjaciółka Jeana wysyła do niego pocztówki. Dziewczynka, podając się za jego mamę, opisuje wakacyjne przygody i pełne niesłychanych wydarzeń sytuacje. Jean rozpoczyna naukę w szkole i stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o odejściu mamy. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.”

Filmy dla dzieci będą wyświetlane dzięki programowi „Dzieciaki na horyzoncie – w kinach”, to kontynuacja festiwalu „Kino Dzieci”. Część z filmów pokazywanych na festiwalu trafi do kin w całej Polsce. Co miesiąc w wybranych kilkudziesięciu kinach premierę będzie miał kolejny tytuł dla dzieci w wieku 5–9 lat. W kinie Forum filmy prezentowane będą w ramach cyklu Poranek na bis”. Poranki w każdą drugą sobotę miesiąca, prezentowane będą głównie filmy europejskie, dobre polskie bajki oraz filmy animowane, zrealizowane w tradycyjnej technologii, nagradzane na festiwalach filmów dziecięcych.