"Śmierć" Allena i "Serenada" Mrożka na scenie CIK ORZEŁ

fot. MZ Zapraszamy na dwa spektakle w wykonaniu Teatru „hallo grupa” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki, które odbędą się w najbliższym tygodniu w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Wstęp wolny.

We wtorek, 23 czerwca, o 19:00 odbędzie się premiera sztuki Woody’ego Allena „Śmierć”. W środę, 24 czerwca, o 19:00 zapraszamy na premierę sztuki Sławomira Mrożka ”Serenada”. Autorką adaptacji i reżyserii obydwu spektakli jest prowadząca grupę Urszula Frąszczak-Matyjewicz.

Spektakl „Śmierć” to błyskotliwe dialogi, wielopiętrowa i precyzyjnie skonstruowana fikcja sceniczna oraz charakterystyczne poczucie humoru. W parabolicznej, opowieści o naszych lękach, fobiach i utracie tożsamości, występują: Patrycja Boluk, Julia Cysewska, Karolina Domańska, Natalia Ferlewicz, Adrianna Gabrych, Kasia Jakieła, Dominika Klecha, Kornela Kozioł, Agata Kubica, Filip Lickiewicz, Sebastian Mihaljev, Nicola Potoczna, Eliza Siudak, Kamila Stachów, Magdalena Szoka, Karolina Zdunek.

Sztuka Sławomira Mrożka „Serenada” to pozornie banalna historyjka o tęsknocie za lepszym światem, o ciekawości nieznanego, o chęci dotknięcia zakazanego owocu. To opowieść o dwóch skrajnie różnych męskich światach i trzech skrajnie różnych światach kobiecych, o jakże ludzkim pomieszaniu dobra i zła, o pragnieniu miłości, o zazdrości, o uwodzeniu.
Szkicując mocno, grubą kreską piątkę bohaterów mrożkowskiej „Serenady” twórcy spektaklu nie starają się narzucić widzowi interpretacji tej jednoaktówki. Pokazują charaktery, postawy, zachowania. Ich interpretację i ocenę pozostawiając tym, którzy zechcą się z nimi spotkać. Zakładają, że pod tą kryminalno-komediową warstwą kryje się tyle znaczeń, ilu widzów przedstawienia. Przed publicznością wystąpią: Lila Wasiel jako Blond, Jolanta Koźmin – Bruna, Łucja Mielczarek – Ruda, Marek Pietraszkiewicz - Kogut i Daniel Popieliński – Lis. Sufler – Edyta Sczesna.

Scenografię do obydwu spektakli przygotował Waldemar Cieślak, opracowanie muzyczne i dźwięk Paweł Gnyszka, światła Leszek Rzepka.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC/ii