Lekkoatletyka naprawdę jest dla każdego!

Lekkoatletyka naprawdę jest dla każdego!
fot. GA W imprezie lekkoatletycznej w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” wzięło udział ok. 90 uczniów SP Oxpress.

Program „Lekkoatletyka dla każdego!” jest realizowany w Polce od września ub.r. Bolesławiec został wybrany – jako jeden z 29 Ośrodków Kids Athletics – do pilotażu tego przedsięwzięcia.

W 2015 r. w całej Polsce działa już 50 tego typu ośrodków, a na Dolnym Śląsku – 5: Zgorzelec, Wałbrzych, Lubin, Wrocław i Bolesławiec.

W piątek 19 czerwca na Stadionie Miejskim im. Stanisława Merdasa, założyciela MKS Bolesłavia, odbyła się impreza lekkoatletyczna, w której wyjątkowo wzięli udział uczniowie tylko jednej ze szkół – SP Oxpress Bolesławiec (maluchy z Oxpressu wyjeżdżają na zieloną szkołę i nie mogły uczestniczyć w większym wydarzeniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu).

– Idea Kids Athletics to gry i zabawy lekkoatletyczne, który prowadzimy na dostosowanym do kategorii wiekowej dzieci z klas I–III szkół podstawowych sprzęcie – mówi Justyna Serafińska-Gruman, główna koordynatorka Ośrodków Kids Athletics w Polsce.

W piątek młodzi lekkoatleci z Oxpressu (ok. 90 osób) w grupach rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg płotkarki, skoki na krzyżakach, skoki dodawane, rzut piłką lekarską.

Program „Lekkoatletyka dla każdego” finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Operatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Lekkiej Atletyki, a jego partnerem w tym programie – Gmina Miejska Bolesławiec. Sponsorami są: Orlen, Fundacja „Orlen – Dar Serca”, 4F i Nestle, a partnerem merytorycznym jest IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych).

Koordynatorem programu w Bolesławcu jest Rafał Bartosz Gruman. Pomaga mu trójka trenerów Kids Athletics: Sylwia Kawałko, Wanda Wysocka i Rafał Kwieciński.