Bolesławiecki HP najlepszy w regionalnym Konkursie Wiedzy o Policji

Bolesławiecki HP najlepszy w regionalnym Konkursie Wiedzy o Policji
fot. Beata Janiec, wychowawca HP Bolesławiec Początek grudnia okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych – uczestników 1-3 HP Bolesławiec.
istotne.pl policja, konkurs, hp bolesławiec

Młodzież z Bolesławca wie, jak żyć bezpiecznie! 2 grudnia 2014 r. w Kamiennej Górze odbył się rejonowy finał Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpiecznej”, w którym udział brali najlepsi uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Konkurs został zorganizowany przez 1-10 HP w Kamiennej Górze i przeprowadzony w pięknej scenerii Muzeum Tkactwa. Konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz przedstawiciele wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej OHP, a także wielu innych znakomitych gości.

W konkursie udział wzięło osiem trzyosobowych drużyn: dwie z 1-10 HP w Kamiennej Górze, dwie drużyny z 1-6 HP w Jeleniej Górze, dwie drużyny z OSiW Mysłakowice oraz dwie drużyny z 1-3 HP Bolesławiec.

Już po części pisemnej obie drużyny z Bolesławca objęły prowadzenie. Decydujące znaczenie miała część ustna konkursu, po której okazało się, że reprezentacje z Bolesławca nie oddały prowadzenia i zajęły dwa najwyższe miejsca na podium!

Dodatkowo nasza reprezentantka zdobyła najwięcej punktów w części pisemnej konkursu, za co otrzymała dodatkowy dyplom i nagrodę. Obie zwycięskie drużyny, oprócz cennych nagród, otrzymały wspaniałe puchary: za zajęcie I miejsca (trofeum ufundowane przez komendanta wojewódzkiego policji) i puchar za II miejsce, ufundowany przez komendanta wojewódzkiego OHP.

Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników atrakcje, które miały umilić czas oczekiwania na wyniki rywalizacji. Młodzież mogła w towarzystwie przewodnika zwiedzić Muzeum Tkactwa i posłuchać wielu ciekawych historii związanych z tym miejscem. Duże zaciekawienie wzbudziły także zajęcia z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry, podczas których młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny zabezpieczania śladów na miejscu zbrodni, wypadku, włamania.

Ogromny udział w sukcesie uczniów mają panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca – asp. szt. Beata Łuczkowska oraz podkom. Adriana Szajwaj, które dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywały uczniów do konkursu. Należy tutaj dodać, że młodzież z Bolesławca, szkolona przez panie policjantki, już od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w tym konkursie.

Beata Janiec, wychowawca HP Bolesławiec/ii