Wygodne i funkcjonalne fakturowanie on-line z Intaxo

Wygodne i funkcjonalne fakturowanie on-line z Intaxo
fot. Intaxo Pojedyncze wystawianie i drukowanie każdej faktury z osobna powoli odchodzi do przeszłości. Obecnie przedsiębiorcy stawiają na wygodę i funkcjonalność, którą dają im programy do fakturowania on-line.
istotne.pl program intaxo

Oprócz szybszego wystawiania faktur umożliwiają one także ich wysyłkę e-mailem, pilnowanie terminów płatności i łatwe katalogowanie dokumentów. Szczególnie wart polecenia jest program Intaxo, który pomaga oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze. Jego łatwość w obsłudze sprawia, że szybko staje się firmowym niezbędnikiem, bez którego nie sposób się obejść.

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że tradycyjna księgowość to strata czasu i pieniędzy. Jeśli jednak nie chcemy z miejsca rezygnować z kontaktu z księgową, gdyż może ona pomóc w wielu kwestiach, warto na początek wypróbować program do fakturowania on-line Intaxo. Program w wygodny i funkcjonalny sposób pozwala uporać się z trudnym tematem fakturowania nawet początkującym przedsiębiorcom.

Faktura od A do Z

Program Intaxo posiada wszelkie funkcje potrzebne do wystawiania faktur VAT, faktur pro-forma, korygujących, zaliczkowych oraz końcowych, a nawet faktur w walutach obcych. W przypadku tych ostatnich można skorzystać z funkcji automatycznego pobierania kursów walut podawanych przez NBP. Dla jak największej wygody użytkownika, raz wprowadzone dane, czy to samego przedsiębiorcy, czy to kontrahenta, są podpowiadane podczas wystawiania kolejnych faktur. Warto też wiedzieć, że Intaxo posiada dostęp do bazy GUS-u, dlatego po podaniu numeru NIP bądź REGON pozostałe dane uzupełniają się samoistnie. Producent nie zapomniał też o przedsiębiorcach na których ustawodawca narzucił obowiązek drukowania paragonów fiskalnych. Dzięki specjalnej aplikacji instalowanej na komputerze można drukować paragony na drukarkach fiskalnych Elzab Mera lub POSNET Thermal.

Intaxo1Intaxo1fot. Intaxo

Faktura wizytówką firmy

W programie można wybrać jeden z kilkunastu gotowych szablonów wydruku a także umieścić logotyp firmy na fakturze. Dokument taki wygląda bardziej profesjonalnie i jest swego rodzaju wizytówką firmy. Dla osób bardziej kreatywnych, dzięki wbudowanemu edytorowi HTML/CSS, przewidziano możliwość samodzielnego stworzenia szablonu faktury. Kolejną z ciekawych funkcji jest możliwość zdefiniowania treści podziękowań dla kontrahentów za opłacone dokumenty bądź upomnień w razie opóźnień w płatnościach, spełniając poniekąd rolę sekretarki.

Intaxo2Intaxo2fot. Intaxo

Porządek musi być

Jedną z największych zalet systemu Intaxo jest również to, że posiada szereg funkcjonalności pozwalających w maksymalny sposób uprościć kwestię wystawiania i segregowania faktur. Ich uporządkowanie jest bowiem niezwykle ważne np. w przypadku kontroli fiskusa. Bardzo przydanym narzędziem jest możliwość tworzenia tzw. faktur zdefiniowanych (wystawianie nowej faktury na podstawie zdefiniowanej) oraz cyklicznych (wystawiają się same w określonym momencie i same wysyłają się do klienta). Aby oszczędzić przedsiębiorcy czas przeznaczony na monitorowanie tego, co dzieje się z daną fakturą, zarówno dokumenty sprzedażowe jak i zakupowe można oznaczyć odpowiednim statusem np. wysłany, opłacony, zaległy, anulowany itp. W przypadku faktur zakupowych dokumenty podzielone są na opłaty za media, telefon, paliwo, koszty pojazdu, leasing. Takiego podziału wymaga moduł księgowości online (KPiR). Program posiada całkowicie darmowy moduł analiz, który umożliwia generowanie wykresów przychodów i kosztów oraz ich struktury z podziałem na kontrahentów i poszczególne produkty. Firmowe pieniądze są więc ciągle pod kontrolą!

Wystawianie faktur na smartfonie

Ponieważ coraz więcej przedsiębiorców pracuje poza biurem, producent stworzył aplikację mobilną na telefony pracujące z systemem Android. Aplikacja ma niewielkie wymagania i jest w pełni zintegrowana z kontem Intaxo – faktury tam wystawione widoczne są w telefonie i odwrotnie. Poza wystawianiem faktur jest możliwość wprowadzania kosztów. Co ciekawe funkcja ta nie ogranicza się tylko do ręcznego ich wprowadzania. Możliwe jest zrobienie zdjęcia faktury kosztowej np. w celu wysłania jej księgowej.

Intaxo3Intaxo3fot. Intaxo

Podsumowanie

Program Intaxo ma niezwykle szerokie spektrum zastosowania – może być wykorzystywany przez małe i średnie firmy z każdej branży, a także przez tzw. freelancerów. Jest on prosty w obsłudze i funkcjonalny, dlatego nie sprawi żadnych trudności nawet początkującym przedsiębiorcom. Dzięki wielu przydatnym rozwiązaniom jest niezawodnym pomocnikiem w prowadzeniu firmy.