Miłośnicy bocianów spotkali się w Tomaszowie Bolesławieckim

Miłośnicy bocianów spotkali się w Tomaszowie Bolesławieckim
fot. MZ Pomysłodawcą i organizatorem III Zlotu Bocianolubów jest znany przyjaciel bocianów i założyciel Klekusiowa - Mieczysław Żuraw.

W sobotę, 25 lipca do Tomaszowa Bolesławieckiego na III Zlot Bocianolubów przyjachali miłośnicy bocianów z całego kraju. Spotaknie ma charakter integracyjny. Wykład na temat bociana białego wygłosił prof. Zbigniew Jakubiec. Oprócz wykładu zaplanowano wspóną zabawę, grill, śpiewanie i ognisko. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chorych bocianów oraz na ratowanie gniazd na terenie powiatu bolesławieckiego.

Młode bociany w gnieździe w KlekusiowieMłode bociany w gnieździe w Klekusiowiefot. MZ

Pomysłodawcą i orgnizatorem III Zlotu Bocianolubów jest Mieczysław Żuraw, przyjaciel i miłośnik bocianów, założyciel Klekusiowa. Klekusiowo to swoista ostoja dla bocianów. Znajduje się oczywiście w Tomaszowie Bolesławieckim. Chore ptaki są tutaj leczone. Jest także gniazdo, które można oglądać przez internet. Akutalnie w gnieździe jest 5 młodych ptaków. - Jest to jedyne monitorowane gniazdo w Polsce, w którym jest aż 5 młodych bocianów. To rekord - cieszy się Mieczysław Żuraw. - Obecnie w Klekusiowie przebywa 10 bocianów: 5 młodych, 2 dorosłe i 3 chore, które leczymy - dodaje.

Dla osób zainteresowanych podajemy adres internetowy pod którym można śledzić na żywo co się dzieje w gnieździe: www.bocianybolec.pl