Wojna płci krakowskiej Formacji Chatelet i Marcin Daniec w Bolesławcu

Wojna płci krakowskiej Formacji Chatelet i Marcin Daniec w Bolesławcu
fot. Agencja Artystyczna Eskander Dwa świetne spektakle kabaretowe w kinie Forum. Formacja Chatelet 24 września ORAZ Marcin Daniec 22 października rozbawią bolesławian do łez! Ruszyła sprzedaż biletów.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, marcin daniec, formacja chatelet

W kinie Forum przy pl. Piłsudskiego 1c można już kupić lub zarezerwować bilety na spektakl „Wojna płci” krakowskiej Formacji Chatelet. „Wojna Płci” to najnowszy spektakl satyryków. Tak napisał o nim rozbawiony do łez Tomasz Wyrwa-Trzebiatowski

„Spektakl wymyka się wszelkim ramom, w które próbuje się wpisać kabaret. Głównie dlatego, że jest to spektakl bardzo umiejętnie balansujący na cienkiej granicy kabaretu i rzeczywistości. Formacja pomysły czerpie z czegoś, co jest niekończącym się źródłem inspiracji – z życia! Dlatego ten spektakl rozśmieszy każdego, bo przecież każdy miał jakieś doświadczenia damsko-męskie. I nie zdziwcie się jak nagle, podczas oglądania „Wojny Płci” zobaczycie na scenie siebie. Spektakl jest stworzony i brawurowo zagrany przez krakowskie trio, Basię Tomkowiak, Michała Pałubskiego i Adama Małczyka.

Plakat Formacja ChateletPlakat Formacja Chateletfot. Agencja Artystyczna Eskander

Teksty do piosenek napisał znakomity poeta Michał Chludziński, muzykę skomponował Aleksander Brzeziński, a choreografią zajął się niezastąpiony Jean Pierre Papin. Mocną stroną spektaklu są satyryczne filmiki obrazujące śmieszność codziennych życiowych sytuacji. Widowisko jest dopięte na ostatni guzik, świadczą o tym chociażby stroje, specjalnie uszyte dla Formacji przez Claudius Scisor. Program jest spójny i tematyczny, a co najważniejsze bardzo zabawny. Jeżeli chcecie pośmiać się z siebie, ale przede wszystkim pośmiać się z sensem, to koniecznie powinniście zobaczyć „Wojnę Płci”. Ja widziałem i serdecznie Wam polecam!”

Marcin Daniec w październiku

Jeden z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu Marcin Daniec od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Fenomen Marcina Dańca wiąże się z jego znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.

Marcin Daniec jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2.

Wyrazem sympatii publiczności dla Marcina Dańca są liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”. Marcin Daniec posiada także 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów”

Nic dziwnego zatem, że Marcin Daniec przez cały rok odwiedza sale koncertowe i domy kultury w kraju i za granicą. Marcin Daniec ma to szczęście, że sympatia ludzi przekłada się na frekwencję na koncertach. Oprócz licznych imprez biletowanych Marcin Daniec występuje podczas plenerów miejskich, na imprezach firmowych oraz bierze udział w akcjach charytatywnych. Podczas programu Marcinowi Dańcowi towarzyszą wokaliści: Anna Piechurska i Paweł Ekert – laureaci „Szansy na sukces”.