3 miejsce zawodników BTS Elektros na turnieju w Czechach

3 miejsce zawodników BTS Elektros na turnieju w Czechach
fot. archiwum Mateusza Świerzewskiego W ostatni weekend siatkarze BTS Elektros wystartowali w turnieju Kristýna Cup 2015 w miejscowości Hrádek nad Nisou w Czechach. Tomasz Włoszczyński i Mateusz Świerzewski zajęli 3 miejsce, a Piotr Filistyński i Przemysław Mszal odpadli w ćwierćfinale.

Turniej był rozgrywany systemem grupowo-pucharowym. Zgłosiły się do niego drużyny z Czech, Polski i Niemiec. Pary z Bolesławca trafiły do różnych grup. Przemysław i Piotr zmierzyli się z dwiema parami z Czech i Polski. Młodzi siatkarze zdołali wygrać jeden mecz, co zaprocentowało wyjściem z grupy i awansem do ćwierćfinałów, natomiast starsi, Mateusz i Tomasz, wygrali 2 mecze z czeskimi drużynami i ponieśli jedną porażkę z parą z Niemiec.

W ćwierćfinałach bolesławianie – ku swojemu niezadowoleniu – musieli stoczyć między sobą pojedynek o wejście do półfinału. Zwycięsko z tego starcia wyszli seniorzy BTS Elektros Bolesławiec. Dla Przemka i Piotrka oznaczało to koniec turnieju. Zawodnicy żałowali, że po niefortunnym losowaniu tym razem tylko jedna para z Miasta Ceramiki miała szansę na wejście do finałowej „czwórki”.

W półfinale Tomasz i Mateusz trafili na późniejszych zwycięzców turnieju, Czechów z klubu VK Litvinow. Przegrana 2:0 oznaczała, że, podobnie jak na poprzednim turnieju, zagrają o 3 miejsce. W „finale pocieszenia” siatkarze z Bolesławca nie mieli problemów z pokonaniem przeciwników z Czech. Po wygraniu w stosunku 2:0 BTS Elektros miał ponownie swoich przedstawicieli na podium.

SiatkarzeSiatkarzefot. archiwum Mateusza Świerzewskiego

Siatkarze BTS Elektros Bolesławiec dziękują firmie Cer-Art za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i zapraszają kibiców na turniej siatkówki plażowej, który odbędzie się w sobotę 18 lipca w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR w Bolesławcu (ulica Spacerowa). Początek o 10:00.

Tomasz Włoszczyński/ii