Zamiast Gliniady będzie Festiwal Kultur i ludzie pomalowani gliną

Zamiast Gliniady będzie Festiwal Kultur i ludzie pomalowani gliną
fot. BOK-MCC Parada Ceramiczna organizowana przez BOK-MCC i Via Sudetica odbędzie się pod nazwą Festiwal Kultur. W nowej formule odbędzie się biała parada osób umalowanych gliną.
istotne.pl bok-mcc, via sudetica, dni ceramiki, festiwal kultur

Wszyscy uczestnicy parady wyruszą w sobotę, 22 sierpnia o 12:00 z ulicy Kościelnej. Okrążą Rynek i przejdą do stadionu miejskiego, na którym nastąpi finałowa fiesta. W ramach parady Festiwal Kultur rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawszą prezentację stroju. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich chętnych, zarówno osób indywidualnych, jak i grup.

Jedną z takich grup, jak mówi nam szef Via Sudetica, będą ludzie pomalowani gliną. Przypomnijmy: Bogusław Nowak zastrzegł nazwę „Gliniada”, by nikt nie mógł więcej zorganizować parady pod tym szyldem. Nie przeszkodziło to wieloletnim organizatorom wydarzenia zaangażować chętnych do paradowania w znanej formule i znów zachwycić gości i bolesławian „glinianymi stylizacjami”, choć już nie pod szyldem „Gliniady”.

Dodatkowo miłośnicy rowerów mogą wziąć udziału w nowej konkurencji „Skołowane stempelki”, w której oceniane będą nie tylko stroje uczestników parady, ale także stylizacje rowerów. Ten, kto najciekawiej udekoruje rower, wykorzystując tradycyjne wzornictwo bolesławieckich wyrobów, wygra. A jest o co walczyć, na wszystkich laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Co zyskuje grupa biorąca udział w paradzie Festiwal Kultur?

  • możliwość zaprezentowania swoich działań szerokiej publiczności
  • promocja swoich działa poprzez kontakt z publicznością
  • możliwość zaistnienia na antenie radia i TV
  • udział w konkursie na najciekawszą prezentację
  • dobrą zabawę i radość wszechogarniającą

Wystarczy odrobina fantazji i pomysłowości. Należy przygotować przebranie nawiązujące do ceramiki bolesławieckiej: stroje odpowiadające kolorystyce i kształtom ceramiki, makijaż, nakrycia głowy oraz inne rekwizyty. Możliwości jest wiele, tak jak wzorów ceramiki produkowanej przez bolesławieckie zakłady.

Zgłoszenia do 10 sierpnia 2015 roku należy przesłać: pocztą, faksem pod nr telefonu 75 644 21 47, pocztą elektroniczną mail: festiwalkultur@viasudetica.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu BOK-MCC, przy placu. Piłsudskiego 1 c, 59-700 Bolesławiec.

Kartę zgłoszeń do udziału w paradzie, a także do konkursu na najciekawsze przebranie oraz regulamin można pobrać na stronie: www.swietoceramiki.pl, www.bok.boleslawiec.pl

Organizatorem Parady Ceramicznej Festiwal Kultur jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych „Via Sudetica”.