Kredyt hipoteczny na różne potrzeby

Kredyt hipoteczny na różne potrzeby
fot. Alior Bank Rozmawiamy z Katarzyną Habel Doradcą z placówki partnerskiej Alior Banku w Bolesławcu.
istotne.pl kredyt, hipoteka, alior bank, katarzyna habel

Marzeniem prawie każdego z nas jest posiadanie własnego mieszkania lub domu. Aby zrealizować to marzenie najczęściej trzeba skorzystać z kredytu hipotecznego. Co przemawia za tym, aby wziąć taki kredyt właśnie w Alior Banku?

Katarzyna Habel: Biorąc kredyt hipoteczny w Alior Banku na zakup mieszkania, domu czy działki, można liczyć na niską marżę i 0% prowizji. Okres kredytowania może być nawet do 30 lat. Na podkreślenie zasługuje też możliwość zawieszenia spłaty kapitału do 6 miesięcy w roku (łącznie nawet na 5 lat). Warto zaznaczyć, że kredyt hipoteczny w Alior Banku daje możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Programu "Mieszkanie dla Młodych".

Katarzyna HabelKatarzyna Habelfot. Alior Bank

Większości osób kredyt hipoteczny kojarzy się tylko z finansowaniem zakupu mieszkania, domu czy działki budowlanej. Czy faktycznie tylko na te cele można przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Katarzyna Habel: Nie, nie tylko. Środkami z kredytu hipotecznego można również pokryć koszty wykończenia, remontu lub adaptacji nieruchomości, a także sfinansować budowę domu systemem gospodarczym. Kredyt hipoteczny można też przeznaczyć na konsolidację zobowiązań, czyli zamianę wielu kredytów na jeden kredyt z mniejszą ratą. W końcu środki z kredytu hipotecznego można także przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny, zakup sprzętu agd, mebli, wyjazd na wakacje czy po prostu na spełnienie marzeń.

Aby wziąć kredyt hipoteczny, konieczne jest zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki na nieruchomości, tak? Co może być tym zabezpieczeniem?

Katarzyna Habel: To prawda, aby móc wziąć kredyt hipoteczny, zamiast np. pożyczki gotówkowej, trzeba wnieść nieruchomość jako zabezpieczenie. Tym zabezpieczeniem może być już posiadane lub właśnie kupowane - za środki z branego kredytu hipotecznego – mieszkanie, dom, działka. Bank przyjmuje również zabezpieczenie na nieruchomości osoby trzeciej.

Może więc warto wziąć kredyt hipoteczny i spełnić już dziś – czasami odkładane od dawna – plany i marzenia?

Bardziej szczegółowe informacje na temat kredytu hipotecznego można uzyskać w placówce partnerskiej Alior Banku w Bolesławcu: ul. Zgorzelecka 46, 75 732 22 51 oraz ul. Mickiewicza 1/9, 75 713 70 02.

Brak prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego dotyczy kredytów poniżej 1 mln PLN z dodatkowym zabezpieczeniem kredytu w postaci cesji praw z polisy ubezpieczenia na życie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta.

Alior Bank, ul. ZgorzeleckaAlior Bank, ul. Zgorzeleckafot. Alior Bank
Alior Bank, ul. MickiewiczaAlior Bank, ul. Mickiewiczafot. Alior Bank