Bolesławiec jak San Francisco? „Niewiele brakuje”, czyli ósmy inwestor w podstrefie

Bolesławiec jak San Francisco? „Niewiele brakuje”, czyli ósmy inwestor w podstrefie
fot. Gerard Augustyn Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” poinformowała, że 24 czerwca 2015 roku wydano zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Bolesławiec dla Favorite Gifts Print Europe.

Wręczono je w czasie uroczystości, które miała miejsce 9 lipca w hali na terenie Bolesławieckiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. W ceremonii, którą poprowadziła znakomita dziennikarka Magdalena Rygiel, uczestniczyli m.in. wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, prezydent Bolesławca Piotr Roman i Joost van Helden, członek zarządu firmy Favorite Gifts Print Europe.

Ilona Antoniszyn-Klik: – Ja zwykle na uroczystości związane z tej wielkości inwestycjami nie przyjeżdżam. Zazwyczaj staramy się uhonorować te największe... Jednym argumentem za moją obecnością tutaj z pewnością jest sam Bolesławiec. Drugim – fakt, że udało nam się w tym mieście z sukcesem przeprowadzić coś, co jest rozwiązaniem systemowym. Z dużym ryzykiem postanowiliśmy zbudować infrastrukturę, która na etapie budowy nie była jeszcze ani wynajęta, ani zagospodarowana. Trochę z duszą na ramieniu inwestowaliśmy grube miliony w miejsca, gdzie – co widzieliśmy – jest potencjał; gdzie mieliśmy gwarancję doskonalej współpracy z samorządem. I gdzie – jak wskazywały wszystkie znaki na niebie i ziemi – teren ten na pewno będzie się rozwijał gospodarczo.

UroczystośćUroczystośćfot. Gerard Augustyn

Głos zabrał też Joost van Helden: – Chcemy podziękować strefie i lokalnemu samorządowi za pomoc przy tej inwestycji. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będą nam pomagały w rozwiązywaniu wszystkich problemów, które na pewno się pojawią.

Firma będzie produkowała materiały reklamowe. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 9,5 mln zł oraz zatrudnienie 50 osób. Favorite Gifts Print Europe planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 30 czerwca 2018 r.

Piotr Roman: – To niewątpliwy sukces i dobry progres: stopniowe i konsekwentne zapełnienie tych terenów. Jeszcze parę lat temu było tu ściernisko. Jeszcze to może nie jest San Francisco, ale już niewiele brakuje. Współpraca ze Strefą jest wzorcowa. Wielką pomoc otrzymaliśmy też od Ministerstwa, zwłaszcza od kiedy wiceministrem jest pani Ilona Antoniszyn-Klik. To dobry duch Bolesławca, w ważnych momentach jest pani z nami.

I dodał: – Dziś mamy do czynienia z 8 inwestorem w podstrefie. I twierdzę, że to nie jest koniec.

Ponadto prezydent przypomniał, że Bolesławiec, według ekspertów z Londynu, jest jednym z 10 najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Europie.