Sukces zawodników Squashstacji na Drużynowych Mistrzostwach Polski!

Sukces zawodników Squashstacji na Drużynowych Mistrzostwach Polski!
fot. Squashstacja W dniach 25–27 czerwca 2015 r. w krakowskim klubie Squash4You odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w squasha.

Festiwal organizowany jest w tym miejscu już od 4 lat i rokrocznie przyciąga rzeszę miłośników squasha z całej Polski. Wśród zawodników pojawiły się gwiazdy światowej czołówki squasha, m.in. Gregory Gaultier oraz Simon Rösner (zawodnicy nr 3 oraz 6 światowego rankingu).

Zawodnik Squashstacji Łukasz Lisiewicz i Gregory Gaultier (nr 3 na świecie)Zawodnik Squashstacji Łukasz Lisiewicz i Gregory Gaultier (nr 3 na świecie)fot. Squashstacja

Do udziału w DMP zakwalifikowała się debiutująca w tym sezonie drużyna Squashstacja z Bolesławca. Zawodnicy, mimo osłabionego składu (nieobecności Steliana Stankova oraz Niko Angelova), odnieśli wielki sukces i zajęli 12 miejsce na 113 drużyn z całego kraju!

– Ze względu na to, że był to nasz debiut, przygotowania do sezonu przebiegały ciężko, lecz efektywnie. Wszyscy zawodnicy naszej drużyny byli zaangażowani i nastawieni na jeden jasny cel – wstąpić w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W przyszłości planujemy umacniać naszą drużynę. Postaramy się, aby w kolejnym sezonie powtórzyć sukces, a nawet go poprawić – mówi Norbert Stolicki, zawodnik drużyny Squashstacja, mistrz świata w racketlonie, a zarazem trener squasha w klubie sportowym Squashstacja.

Zawodnik drużyny Squashstacja Norbert StolickiZawodnik drużyny Squashstacja Norbert Stolickifot. Squashstacja
Zawodnik drużyny Squashstacja Grzegorz „Tajger” Sowa i Daniel Poleshchuk (nr 140 na świecie)Zawodnik drużyny Squashstacja Grzegorz „Tajger” Sowa i Daniel Poleshchuk (nr 140 na świecie)fot. Squashstacja

I dodaje: – Squash jako sport w Bolesławcu staje się jedną z czołowych dyscyplin. Ten sukces może być motywatorem dla początkujących zawodników.

Zawodnicy drużyny Squashstacja wystąpili w składzie: Grzegorz „Tajger” Sowa, Norbert Stolicki, Łukasz Lisiewicz oraz Marek Elsner.

Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne sukcesy!

Squashstacja