Pierwszy turniej rozegrany – Squashstacja ruszyła!

Pierwszy turniej rozegrany – Squashstacja ruszyła!
fot. squashstacja.pl 14 marca w Bolesławcu rozegrano Jednodniowy Turniej Squasha kat. C, który zorganizowano pod patronatem Polskiej Federacji Squasha. Nie brakowało sportowej rywalizacji, świetnych zagrań i nieoczekiwanych rozstrzygnięć.
istotne.pl squash, squashstacja

Squash to stosunkowa młoda dziedzina sportu, która jednak w szybkim tempie przyciąga do siebie co raz większą ilość zawodników i kibiców. W dużym uproszczeniu gra w squasha polega na odbijaniu piłki rakietą w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej utrudnić ponowne odbicie przeciwnikowi. Zawodnicy rozgrywają mecze na specjalnych kortach, które w większości posiadają przeszkloną ścianę. Właśnie tego typu korty powstały w tym miesiącu w Bolesławcu przy ul. Garncarskiej 8.

Bolesławiecki turniej rozgrywany był systemem pucharowym, gdzie zawodnicy rywalizowali o każde miejsce w kategoriach Open i Damskiej. Po emocjonujących półfinałach, w najważniejszym meczu kategorii Open zmierzyli się Łukasz Lisiewicz oraz Dawid Wilas. Zwyciężył Łukasz pokonując rywala 3:0. Trzecie miejsce zajął Piotr Kowalski. Wśród Pań najlepsza okazała się Katarzyna Kobierska, tuż za nią uplasowała się Ewelina Bryś, a podium dopełniła Małgorzata Domińczuk. W pierwszej edycji turnieju zmierzyło się łącznie 38 zawodniczek i zawodników, którzy rozegrali 74 mecze. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w trakcie trwania zawodów można było śledzić wyniki na żywo, dzięki zastosowaniu systemu informatycznego, zaś liczenie punktów odbywało się za pomocą tabletów, ułatwiając tym samym pracę sędziów.

Squashstacja ruszyła!Squashstacja ruszyła!fot. squashstacja.pl

Sponsorami oraz partnerami zawodów był: Hotel Garden, Hotel&Medi Spa Biały Kamień, Klub Imperium, Provita, Restauracja Giovanna, Hair&Beauty, Cukiernia Nowa, VIP-Europa, Fit Style, myjnia na terenie STW-Statoil, Atelier Fryzjerskie, Angelika Pióro, Damian Śliwiński oraz JM Fruits. Sędzią Głównym Turnieju była Ewelina Bryś.

Organizatorem zawodów było nowo powstałe Centrum Sportowe Squashstacja, które oprócz czterech profesjonalnych kortów do gry posiada dwie sale fitness, salę konferencyjną, sauny oraz kawiarnię. W ofercie obiektu znajdują się zajęcia z aerobiku, zumby, tańca brzucha, Pole Dance, DeepWork oraz kilku odmian Jogi. Dla wszystkich chętnych do dyspozycji są profesjonalni instruktorzy oraz fizjoterapeuci, którzy będą czuwali nad naszym rozwojem fizycznym.

W imieniu organizatora zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą Squashstacji. Więcej informacji na temat zajęć, nauki oraz oferty Centrum znajdą Państwo na stronie www.squashstacja.pl/, a także pod numerem telefonu: 75 734 07 47 lub 603 089 999. Zapraszamy!